21 Вересня, 2023
вечорниці
«Бррр…Холодно! Жарко-жарко!»: тіктокери до ночі ведуть NPC стріми однаковими фразами і заробляють близько $5000 на місяць
Автор: Артем Кузьменчук
«О, шоколад! А дупця росте! О, вогник, а жарко-жарко! О, морозиво! Бррр… Холодно!», — українська тіктокерка arisha_linr сотні разів повторює ці фрази на своїх вечірніх трансляціях в TikTok.
Глядачі просять викликати екзорциста, питають дівчину, які заборонені речовини вона приймає, та й взагалі – чи все ок у неї з психікою.
Насправді, так в українській адаптації виглядає світовий тренд NPC стрімів – коли тіктокери годинами повторюють на трансляціях одні й ті самі дії і можуть заробляти орієнтовно $5000 на місяць.
«Вечір» розповідає, як виник тренд і чому став популярним.
Реальний світ наслідує віртуальний
У тіктоці новий тренд – стрімери під час трансляцій годинами повторюють одноманітні фрази і дії у відповідь на донати-подарунки, які їм надсилають глядачі.
Виглядає це ось так:
Тренд називається «NPC стрім». Термін NPC прийшов з комп’ютерних ігор і розшифровується як non-player character – «неігровий персонаж».
Людською мовою це можна перекласти як «статисти».
Ці герої не виконують ключових ролей в комп’ютерній грі, повторюють одні й ті самі неприродні рухи.
У соцмережах деякий час були популярні відео, де люди пародіювали NPC – повторювали неприродні рухи «неігрових персонажів».
ТікTok-еволюція
Будь-який тренд, який потрапляє в інтернет, швидко і безконтрольно еволюціонує.
Наприклад, ми вже писали, як лише один коментар українського блогера Михайла Лебіги переріс у мем «президентська кампанія За Лебіговича!».
Подібне сталось й з пародією на NPC, коли тренд прийшов у TikTok.
На початку 2022 року японська блогерка Natuecoco почала вести вечірні трансляції, де поводилась як комп’ютерний персонаж.
Згодом такі стріми почали вести тіктокерки Pinky Doll з Канади, Cherry Crush, ймовірно, з США, інші.
Наприклад, Pinky Doll з Канади вже дала кілька інтерв’ю, в яких розповіла, що працювала стриптизеркою, має власний профіль в OnlyFans, де ділиться з передплатниками відвертим контентом.
У розмові з журналістами вона каже, що почала вести NPC-стріми на початку 2023 року і надихалась неігровими персонажами в грі GTA. Зараз в неї вже пів мільйона підписників.
Інша популярна NPC-стрімерка Cherry Crush, ймовірно, із США.
В неї також своя сторінка в OnlyFans. А ще вона записувала різні звуки в жанрі ASMR (автономна сенсорна меридіональна реакція), які нібито можуть змінювати психологічний стан слухача.
В Україні NPC-стріми почала вести тіктокерка arisha_linr. Вечорами вона власній кухні повторює одні й ті самі реакції на подарунки глядачів.
«Вечір» звернувся за коментарем до дівчини і ось, що вона нам розповіла. Далі її пряма мова.
українська тіктокерка
Arisha_linr
Побачила NPC стріми в американському тіктоку і подумала, — «А що, як спробувати такий формат в Україні?».
Озвучку реакцій придумала на ходу: усі ці «О, морозиво! Бррр…», «О, шоколад! А дупця росте» тощо.
Мій NPC триває кілька годин з перервами на перепочинок. Найдовше вела безперервний такий стрім три годин.
Глядачам нічого не пояснювала за правила NPC. Вони або в «в темі» або самі розуміють, що їм треба робити — дивляться, кидають подарунки, чекають на мою реакцію.
Чомусь людям подобається моє повторювання «Ґи-ґи-ґи,». Буває, що я це «ґи» до тисячі разів за стрім кажу.
Три вогника, п’ять шоколадок, шість квіточок… Все це стрімко проноситься перед очима і буває важко встигати реагувати на потік подарунків
Буває на стримі сидять одночасно 3-3,5 тис. глядачів. Буває й 200 людей. Максимум був щось біля 4,5 тис глядачів онлайн. А за годину стрім може подивитись і 100 тис. глядачів.
$109 — це поки мій найбільший дохід за NPC стрім. Це заробіток за шість годин трансляції за день з перервами.
Подивлюсь, як розвиватиметься тренд NPC в Україні. Якщо відверто, то людям більше заходять стріми, де щось роблю на кухні і кришу кабачки.
Про сексуальний підтекст NPC стрімів не думала. Певно, який би я стрім не вела, в якому б одязі, то глядач знайде будь-який підтекст, якщо захоче.
Кілька годин стріму на день – $5000 на місяць
Щоб змусити тіктокера повторити певну фразу чи виконати дію, глядач має надіслати йому віртуальний подарунок – гіфт. Купити гіфт можна за віртуальну валюту соцмережі – монети.
Наприклад, перець чілі коштує одну монету, піца – 40 монет, торт – 300 монет.
Ці віртуальні монети користувачі купують за реальні гроші. Одна монета коштує близько 1,5 цента.
Під час NPC стріму тіктокери збирають сотні подарунків, які потім можуть обміняти на реальні гроші. Щоправда, 50% заробітку забирає собі соцмережа.
За словами тіктокерки Pinky Doll, коли вона тільки почала вести стріми, то заробляла близько $250 на день. Тобто, тіктокер-початківець теоретично може заробляти на NPC стрімах приблизно $5000-5500, якщо працюватиме п`ять днів на тиждень.
Зараз, із збільшенням авдиторії, блогерка стверджує, що її заробітки зросли до $2000-3000 за одну трансляцію.
Як вебкам, але без сексу
Тіктокерка Pinky Doll в інтерв’ю пояснює популярність NPC стрімів їхньою швидкістю і моментальною залученістю глядачів.
Глядачі натрапляють на стрім, залишаються дивитись, що буде далі, чи зіб’ється тіктокер з ритму безкінечних повторів, пробують самі дарувати подарунки, щоб побачити реакцію.
А ще NPC-стріми називають фетиш-контентом, який нагадує спілкування з моделями вебкам, але без демонстрації оголеного тіла і виконання сексуальних практик.
Мовляв, для частини глядачів керування поведінкою тіктокера за допомогою гіфтів має сексуальний підтекст. Глядач витрачає невеликі гроші на віртуальний подарунок, а красива дівчина виконує його волю.
Знавці інтернет-трендів прогнозують, що NPC стріми проживуть яскраве, але недовге життя в TikTok та інтернеті. Вже завтра на зміну їм може прийти новий тренд.
Також «Вечір» розповідав про такі теми:
- «Голосуй за Лебіговича!»: історія приколу, який вийшов з-під контролю
- Про що сьогодні говорять: коротко про розслідування про Спартака Субботу
- Несеться скандал про одруженого письменника, Tinder і кілька жінок паралельно: як не дати себе надурити в додатку знайомств
Ось, може вас зацікавить цим вечором
Ось про що ми пишемо в інших рубриках
«Що зі мною сталось?! Раніше ввечері пила чай з тістечком, а тепер хочу сала з цибулею»: британка про зміни смаку в Україні
«У мене їжаки в ліжку тусуються»: як рятують колючих нічних тварин Настя, Кирило та Соломія з «Першої приватної їжарні»
Український «прометей» не ховається в укритті: вечірні і нічні зміни енергетика ТЕС, який несе світло у наші оселі
Говорити, кохатись, розуміти одне одного: 3 нові настільні гри для пар на вечір
Говорити, кохатись, розуміти одне одного: 3 нові настільні гри для пар на вечір