6 Листопада, 2023
вечорниці
Кіношний заряд вітаміну D на осінній дощовий вечір: 7 нестандартних фільмів про курорти та круїзи
Автор: Кромф Ігор
Листопад – найтяжчий місяць осені. В листопаді зникає останнє осіннє тепло і ще не приходить радість першого снігу.
В таку холодну і слякотну пору особливо хочеться тепла, світла, сонця, моря та вітаміну D.
Попросили нашого кінокритика Ігоря Кромфа зробити підбірку з семи оригінальних фільмів про курорти та круїзи.
«Щелепи» Стівена Спілберга розповідають про невеличкий курорт Еміті на Атлантичному узбережжі живе тихими та розміреним життям. Аж поки біля його берегів не з’являється акула-убивця, що починає тероризувати.
Тому місцевий мисливець на акул Квінто, океанолог Хупер та шеф поліції Броуді полюють на гігантського хижака, що повернути розмірений спосіб життя в курортне містечко.
Біогорор «Щелепи» початково задумувався Спілбергом як фільм, що заманить глядачів з пляжів на прогулянкових суден в кінозали влітку.
Так світ отримав перший у світі блокбастер, поняття «літнього блокбастеру» та франшизу на чотири серії.
«Хороший рік» Рідлі Скотта розповідають про те, як успішний біржевий трейдер Макс (Рессел Кроу) отримує у спадок від дядька Генрі маєток з виноробським господарством, і через це головний герой перебирається тимчасово у Прованс, щоб продати спадщину.
Однак за тиждень перебування серед виноградників Провансу Макс знаходить кохання, родину та вирішує присвятити себе винній культурі.
«Молодість» («Юність»)
«Молодість» або «Юність» Паоло Соррентіно це дуже камерна та тонка, наповнена меланхолії та чорного гумору історія про двох друзів, які вирішують провести пенсію на дорогому курорті в Швейцарії: видатного композитора та диригента (Майкл Кейн) та режисера, який намагається створити геніальний фільм-прощання.
А навколо головних героїв розгортаються інші, не менш цікаві, персонажі: від Міс Всесвіт до травмованого гуру футболу.
«Пляж» Денні Бойка це гостросюжетний трилер про тайський курорт.
Головні герої відправляються на пошуки райського пляжу, де немає людей, але потрапляють у кавалькаду небезпечних пригод з тайським наркобізнесом та комуною мандрівник, що переховуються від світу.
Для любителів почитати також є плюс. Цей фільм – екранізація роману Алекса Гарднера «Пляж», тому можна додатково ознайомитись із літературним першоджерелом.
Курорти та круїзи – звісно, добре, але не забуваємо і про дитячі табори. Фільм «Королівство повного місяця» Веса Андерсона описує, як 12-річний сирота-бойскаут Сем Шикаскі та його дівчина Сюзі Бішоп тікають від дорослих, щоб жити разом як пара закоханих.
На їхні пошуки кидаються дружина бойскаутів, батьки Сюзі та самотній шериф Шарп (одна з найкращих драматичних ролей Брюса Вілліса). «Королівство повного місяця» – історія про дуже «дорослих» дітей та інфантильних дорослих, повна теплої, сонячної ностальгії про дорослішання, перше кохання та літні табори.
«Трикутник смутнку» Рубенса Естлунда переміг на минулорічному Каннському кінофестивалі.
Ця сатирична стрічка шведського режисера Рубенса Естлунда спершу переносить нас на розкішну круїзну яхту, на якій відпочиває галерея «сучасних багітіїв»: від інстамоделі до російського олігарха-втікача.
Всі вони чванливі та лицемірні, однак зовсім скоро їм доведеться потрапити на безлюдний острів, де їхнє життя повністю залежатиме від вчорашньої прибиральниці туалетів, яка, хоч і немає діамантів та ролексів, але вміє рибалити та розпалювати вогонь.
«Зависнути у Палм-Спрінгз» Макса Барбакова розповідає про те, як Сара приїздить на весілля до подруги у відомий тихоокеанський курорт Палм-Спрінгз.
Там вона знайомиться з Найлзом, який веде максимально розслаблений спосіб життя.
Зовсім скоро Сара потрапляє в «часову петлю», її життя перетворюється на сюжет фільму «День бабака» з Біллом Мюрреєм, але замість провінційного Панксатоні її очікує курортний Палм-Спрінгз, весілля подруги і ненависний їй Найзл, який в цій «часовій петлі» вже дуже давно.
Фільм презентували на фестивалі Санденс, де він зібрав позитивну критику як ідеальний приклад поєднання легкої літньої романтичної комедії та наукової фантастики. Згодом стрічку номінували на Золотий глобус як найкращу комедію.
Ось, може вас зацікавить цим вечором
Ось про що ми пишемо в інших рубриках
«Чехи думали, що ми їмо одне сало!»: як рестораторки з Кіровоградщини готують українські страви в Чехії
«Це вам не естрада»: музкритик Філ Пухарєв написав книгу. Ось топ-5 статей, щоб відчути його стиль
Вішліст до свят від редакції Вечір.Media. А ще вішліст-бонус від знавчині гастрономії Марії Банько
«Плануємо секс і це так круто!»: чи можна підвищити лібідо — пояснює сексологиня