--24719

15 Листопада, 2023

вечірнє натхнення

«Немає сенсу шукати кращі місця, потрібно самим їх створювати»: «Вечір» зняв фільм про про сумський арт-центр Pogrib

Відкриття арт-простору в прикордонному з Росією обласному центрі посеред повномасштабної війни привернуло увагу команди медіа «Вечір».

Режисер Лев Коротаєвський, журналістка Еля Серкожаєва та оператор Павло Бондаренко приїхали до Сум, аби зняти про Pogrib документальний фільм «Суми. Ранок весь день».

Стрічка показує артпростір, покликаний зібрати навколо себе небайдужих і творчих мешканців Сум та дати їм можливості для розвитку.

-24708
-24711
-24707
-24713

«Ранок весь день» – тому що ранок це початок. Усі історії, які ми привезли з Сум – це про початок творчого шляху, зародження спільноти, світанок культурного життя міста, яке наче тільки прокидається», – каже режисер стрічки Лев Коротаєвський.

Фільм уже можна переглянути на YouTube.

Одним з головних героїв стрічки є співзасновник простору Олександр Бабич.

«Немає сенсу шукати кращі місця, якщо потрібно самим їх створювати, бо можна так бігати все життя і шукати щось краще», – каже Олександр.

Арт-простір об’єднав людей, які творять експериментальний лімінальний театр, малюють картини чи створюють стендап

«Ми вирішили, що треба не просто зібрати ком’юніті, а допомагати їм чимось. І потрохи почали підкуповувати апаратуру. Даємо якісь ресурси. Дозволяємо людям самоорганізовуватися», – додає Олександр.

-24710
-24718
-24714
-24716

Стрічка уже мала допрем’єрний показ у просторі, зібравши до 50 людей.

-24729
-24730
-24731

Це уже другий документальний фільм із серії «Вечора» про українські міста. Першою була стрічка про Харків. Теж активних містян, які своєю енергією і вчинками посилюють патріотичний вайб міста.

Вже в монтажі команди – наступний фільм, про Чернігів

Ірина Андрейців

Ірина Андрейців

шеф-редакторка “Вечора”

читати наступне