--47003

13 Червня, 2024

під ковдрою

Побачення — це токсично? Серед зумерок шириться тренд відмови від дейтингу

«Я вигоріла», — кажуть деякі сучасні жінки. І мова не про виснаження від робочих чи домашніх обов’язків. Мова про… побачення!

The Guardian пише про тренд boy sober — відмову сучасних жінок, здебільшого зумерок, від дейтингу-застосунків, побачень, сексу на одну ніч тощо.

Причина — втома від нескінченних побачень, які відбирають купу часу й ресурсу, але ні до чого не приводять. Також жінок дістали нечеми, шахраї й токсичні користувачі дейтинг-застосунків.

«Вечір» розповідає про тренд докладніше.

«Привиди» наших чоловіків

Минулого року з Хоуп Вудард (Hope Woodard), 26 років з Нью-Йорку сталась історія, яка кардинально змінила її вечори.

Хоуп Вудард, комікеса

Дівчина провідувала бабусю, яка хворіє на деменцію. І побачила, як вона пробує відправити повідомлення дідусю, її покійному чоловіку.

Хоуп Вудард з бабусею Мімі

У коментарі для Cosmopolitan Хоуп пригадує, що тоді вона була одержима хлопцем з дейтинг-застосунку Hinge.

Вона перевіряла телефон, чекала на нього повідомлення і раптом усвідомила, — «Бабуся пише дідусю, якого немає. А я пишу хлопцю, якому байдуже, жива я чи мертва!».

Хоуп подумала, що продовжує долю жінок у її сім’ї, які не уявляли свого існування без чоловіків. І вирішила перервати цю «естафету».

дейтинг-47024

Американка видалила всі застосунки для дейтингу і встановила правило — жодних побачень протягом року

Її сестра назвала цю ідею «boy sober», а Хоуп під цим гештегом почала ділитись у TikTok своїм досвідом «тверезості» — утримання від близькості з чоловіками.

@justhopinalong

The official boysober rules lmk if you had questions or feedback

♬ original sound – Hope Woodard

Пізніше в інтерв’ю The New York Times дівчина оформила ідею у маніфест: ні дейтинг-застосунка, ні побаченням, ні сексу на одну ніч, ні зустрічам з колишніми.

Дейтинг токсичний, а побачення виснажують

Жінки, які підтримали тренд boy sober пояснюють своє рішення тим, що дейтинг став токсичним, а побачення — виснажливими.

Користувачки, переважно зумерки (покоління Z, 1997-2012 року народження) скаржаться, що під час листування вони часто отримують небажаний фото- та відеоконтент.

дейтинг-47056

Їм надсилаю особисті інтимні світлини або відео проти їх бажання

Окрім цього, вони часто зіштовхуються з:

  • погрозами, приниженням, домаганнями
  • шахрайством, сталкінгом, коли користувач вистежує жінку і збирає інформацію про неї
  • токсичністю деяких користувачів

The Guardian пише, що в такій ситуації жінки вимушені витрачати купу сил і часу на захист власних кордонів, конфіденційності, фізичної безпеки.

І до практики побачень у жінок є питання. Cosmopolitan оповідає історію Карлі Галлузо (Carly Galluzzo), 28 років, яка швидко закохується, «розчиняється» у людині, а потім… гірко розчаровується, якщо знайомство не виправдовує її очікувань.

Карлі Галлузо, докторка юридичних наук

Дівчина приєдналась до тренду boy sober, видалила дейтинг-застосунки й взяла паузу з побаченнями.

У соцмережах її підтримують інші жінки — вони також втомились без нескінченного свайпу та побачень, які нічим не закінчуються.

Традиційний дейтинг втрачає популярність

90% зумерів кажуть, що розчаровані дейтинг-застосунками — ці останні дані опитування від агенції Savanta приводить The Guardian.

Видання пише, що від 2021 року фіксується зниження інтересу користувачів до застосунку Tinder. Вартість акцій компанії Bumble and Match Group, яка володіє застосунком знижується в останні роки.

Жінок відштовхує від дейтінгу відчуття тривоги й вразливості. Вони вирішують, що нові знайомства не варті їх психічного й фізичного здоров’я.

Також на популярність дейтингу впливають суспільні зміни.

дейтинг-47054

Застосунки задумувались, як інструмент для пошуку пари. Зараз концепція «рідних душ» у стосунках піддається критиці

Натомість для нового покоління більш важливі міцні дружні зв’язки.

Згідно з дослідженням Bumble, майже половина (47%) британців у віці від 18 до 24 років стверджують, що платонічна дружба для них важливіша за романтичну.

Жінки, які підтримують ідею відмови від побачень кажуть, що стали приділяти більше часу друзям. Дружні зв’язки допомагають їм не відчувати себе самотніми.

Карлі Галлузо з подругами

Втім, прибічниці тренду boy sober просять не порівнювати їх ідею з целібатом — повною відмовою від романтики, побачень, сексу тощо.

Авторка руху Хоуп Вудард пояснює, що це більше схоже на паузи для того, щоб краще розібратися в собі, у своїх цілях і бажаннях.

І більше усвідомленому підході до побачень, коли жінка зрозуміє — маю час, бажання і розуміння того, що шукаю.

Ще про стосунки:

Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне