--8821

24 Травня, 2023

під ковдрою

Трохи про безпеку ввечері і як зробити так, щоб жінки менше лякались чоловіків

Автор: Пані М.

В кінці листопада 2021 року я поїхала у Львів на здибанку зі своїми прихильницями і прихильниками. Ми тоді зустрілися в чарівній студії в центрі міста, пили вино, заїдали виноградом і говорили про секс і побачення.

Було справді весело: ви ж знаєте, що мені є що розповісти. У мене якраз почався тоді роман з моїм чоловіком – і це теж була ще одна гаряча історія.

Так от, обговорюючи побачення, ми плавно дійшли до безпеки на них, особливо ввечері. Дівчата ділилися своїми враженнями, ми говорили, хто які курси може порадити чи які тренування. І чоловікові, який був єдиним серед дівчат, явно було некомфортно. Бо, можливо, він такого не очікував, а, можливо, і не знав, як часто з дівчатами відбувається щось погане.

Днями я зробила опитування на каналі, чи зазнавали дівчата сексуальних домагань чи того, що можна такими словами назвати. І 1084 дівчини (на час написання цієї колонки) сказали “так”. А проголосувало 1258 читачок. Це дуже великі цифри.

Я пошукала трохи статистики – і вона така ж невесела. Уявляєте, 35% жінок в усьому світі зазнали фізичного чи сексуального насильства від партнера або інших осіб. В Україні до поліції звертається близько 10-15 відсотків постраждалих жінок. Тут цифри теж вражаючі, бо виходить, що їх на рік 60-70 тис. Найгірше, що і ті жінки, які доходять до поліції, не завжди отримують сатисфакцію: злочинців можуть або не покарати, або зробити це чисто фігурально.

Проти чоловіків теж скоюють злочини. Згідно статистики, один з десяти постраждалих – чоловік.

Мені шкода, що ми все ще живемо в такому суспільстві, де в жінок багато страху, а в чоловіків – нерозуміння, чого їх бояться, вони ж нормальні.

Хлопці, ну ні на кому не написано, що ви чудовий, уважний, ввічливий і чемний. В кожної дівчини чи жінки багато неприємного досвіду, тому вона краще перестрахується. Справа не у вас – а в тих попередниках, які зробили купу поганої фігні.

Якщо ви спитаєте мене поради, хлопці, то я скажу:

 • Не наполягайте на побаченні ввечері – нам страшно повертатися додому. Так, навіть таксі – це не завжди хороший варіант.

Сьогодні подруга розказувала, що дуже злякалася, коли таксист несподівано спитав, як поживає кішка її сестри, яку вона їздила годувати, поки родичка відпочивала з сім’єю. Виявилось, що дівчина вже з ним їхала і чоловік запам’ятав, що вона говорила. При чому, не йому, а іншій людині.

А одна читачка написала в особистих, що ось так сіла в таксі після дня народження подруги, трошки задрімала від випитого шампанського, а коли прокинулась, то зрозуміла, що її повезли не до неї додому.

Таксист встиг розщіпити кілька гудзиків на її сорочці і мастурбував, дивлячись на її груди. На щастя, саму дівчину не чіпав: закінчив свою справу і спокійно, як ні в чому не бувало, відвіз її за вказаною адресою. Вона, звичайно, нікому не сказала. 

 • Якщо вулицею перед вами йде дівчина – перейдіть на інший бік. Особливо якщо темно і якщо бачите, що вона періодично оглядається. Не думаю, що хороша ідея її переганяти – принаймні робіть це іншим боком вулиці. Не додавайте нам страху. Ну або просто йдіть повільніше.

І знову у мене є “чудова” історія подруги, за якою йшов незнайомий чоловік аж від зупинки і зайшов з нею в під’їзд. А вона навіть двері йому притримала, бо думала, що це новий сусід. Він почекав, поки вона почне шукати ключі в сумці – і напав на подругу. чуваку таки вдалось вкрасти сумку і все, що в ній було, та його знайшли через тиждень – завдяки вкраденому телефону. Злодій навіть сів на рік у в’язницю – і це дуже хороший розвиток подій.

 • Запитайте в незнайомої дівчини чи вона не проти їхати з вами в ліфті – чи самі запропонуйте їхати пізніше. І якщо вона відмовляється ділити закритий простір навіть на хвилину – не ображайтесь. Це зараз знову не про вас.

І тут в мене є аж дві історії. Одна френдтеса написала, що поверталася додому ввечері, була замучена і не дуже звернула увагу, хто їде з нею в ліфті: висотка, сусідів багато, явно всіх запам’ятати неможливо.

На два поверхи нижче вийшла молода пара і далі вона поїхала з незнайомцем, який виглядав трохи пяненьким, але спокійним. Дівчина вийшла на своєму поверсі, почала відкривати двері – а чувак різко кинувся до неї і намагався заштовхнути її в квартиру. Дивом вона його випхала назад, це навіть камери нагляду зняли. І тепер цього чоловіка шукають.

Історія номер два. Знайома зайшла в ліфт з двома великими баклажками з водою і в сукні, а за нею – якийсь чоловік. І от коли він виходив кількома поверхами ниже, просто взяв і помацав її за груди. Нічого такого, типу “дружній” жест. Він виглядав цілком нормальним, навіть не п’яним. Хлоп зробив це, бо міг.

 • Запрошуйте дівчину на побачення в людне місце і не наполягайте на алкоголі. Мою знайому згвалтував хлопець на першому побаченні і тепер вона намагається уникати гуляти вечорами, не п’є алкоголь і не залишається сам на сам в одному приміщенні з хлопцями.
 • Проведіть свою подругу додому – і заради всього святого! – не чіпляйтеся до неї. Одного разу довелось тікати від чувака, який переслідував мене серед натовпу. Я забігла в кафе і сиділа до пізнього вечора, поки не приїхав друг і не допоміг мені. З того часу пройшло дуже багато років, та я пам’ятаю це і до сих пір йому вдячна. 
 • Якщо дівчина не хоче їхати з вами в одному купе – це теж не про вас. Не треба надувати щоки чи ображати вашу сусідку. Ображайтесь на тих мудаків, які її колись мацали і притискали до стінки.
 • Якщо поруч з вами інший чоловік намагається висміяти чи принизити жінку, хоча б словами через рот скажіть, що він робить хєрню і так не можна.

Так, хлопці, довіру доведеться заслуговувати кожного разу – але це важливо.

Чи можу я щось порадити дівчатам? Ооо, купу всього.

 • Коли йдете додому ввечері, зніміть навушники. Навіть якщо він один, він все одно трохи приглушує звуки.
 • Коли сідаєте в таксі, розшарте подрузі чи другу свою поїздку. В ідеалі ще додайте голосове – що ви виїхали, будете приблизно тоді, машина така-то, водія звати так-то, –  навіть дзвонити не треба. Все одно, чи чекає вас хтось, чи ні – ця інформація цінна.
 • Ваш страх – реальний. Тому не їхати ліфтом з кимось – нормально.
 • Якщо ви бачите, що за вами хтось іде – зупиніться і зробіть вигляд, що поправляєте взуття чи щось шукаєте в сумці. Хай ця людина пройде вперед.
 • Не носіть надто великих дорогоцінних прикрас. Якось моя знайома розповіла, що її широкий ланцюжок спеціально підпиляв ювелір, щоб якщо його зірвуть, то хоча б не з головою.
 • Не пийте алкоголь в незнайомій компанії, особливо якщо це розливні напої. Ну а якщо п’єте, то пильнуйте свій келих, бо підсипають дівчатам незрозуміло що не лише в кіно, а й в житті.
 • І найголовніше: довіряйте своїй інтуїції. Краще бути живою і неушкодженою дивачкою, ніж пограбованою чи згвалтованою довірливою дівчиною.

Якось так, друзі.

Пані М.

Пані М.

засновниця анонімного ТГ-каналу “Ці блядські історії” про стосунки та секс

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках

Київське ескімо, смак борщу, сиру й хліба: 7 закладів Києва з оригінальним морозивом

Щоденник Atlas United 2024. День третій: японська психоделіка, рокова Сердючка та нестримний Жадан