--33952

19 Січня, 2024

вечеря

Винний вечір з Артемом Кузьменчуком: пляшка-сенсація з Одещини, яку похвалив авторитетний у світі винний критик

11 січня 2024 року у світі українського вина сталась маленька, але важлива сенсація.

До рук ну дуууже авторитетного у світі винного критика Джеймса Саклінга (James Suckling) потрапила пляшка червоного вина від виноробні Shabo. І він назвав наше вино… вишуканим!

«Ну то й що, що похвалив? Теж новина!», — скаже хтось.

Той запис допис (зправа не Саклінг, якщо що, а учасник дегустації).

Уявіть, наприклад, якби фінансові верховоди з Волл-стріт погортали додаток monobank і захоплено цокнули язиком: «Оце цукерочку зробили, оце українці!».

Або нова пісня Дорофєєвої залетіла у світовий топ Apple Music і знані музичні критики такі: «Cлухав вчора Тейлор Свіфт. Ну, непогано. Але оця Надя з України… ото розчулила!».

Саклінг написав, що того вечора навіть після дегустації Mouton Rothschild 2014 з Бордо (₴34 000 за пляшку у goodwine, на хвилиночку) він був вражений вином з Одещини.

Оце він — смак визнання.

Винний критик Джеймс Саклінг (James Suckling)

Яку ж пляшку похвалив Саклінг?

Судячи з фото, він спробував червоне сухе вино з суміші сортів винограду Каберне совіньйон, Сапераві та Мерло.

Це вино врожаю 2014 року лінійки витриманих вин Grande Reserve від винарні Shabo.

Особливість лінійки в тому, що виноград для неї вирощують на найкращих мініділянках (багато сонця, вдала комбінація ґрунтів тощо) поблизу села Шабо (Одеська область).

Лозу спеціально обрізають, щоб вона давала мало ягід, але з більшою концентрацією аромату і смаку — щоб вино вийшло не водянистим, а насиченим.

Ягоди сортують на спеціальному столі-конвеєрі, щоб кожна була як на підбір. Незрілі чи зіпсовані ягоди вибраковують, щоб не зіпсували смак майбутнього вина.

сортувальний стіл, винарня Шабо, виноград

Вино витримують у бочках з французького дуба близько року. І не випускають одразу у продаж, а дають вину час «відпочити» у пляшках. І тільки тоді випускають у світ.

Саме цього вина 2014 року, яке спробував Джеймс Саклінг, у вільному продажу вже немає.

Але, щоб зрозуміти цей стиль і підхід, раджу спробувати інше вино лінійки Grande Reserve зі схожим складом сортів — червоне сухе з суміші Каберне фран, Сапераві та Мерло 2019 року.

червоне вино-33982
червоне вино-33983

У 2023 році воно взяло 90 балів на конкурсах Decanter World Wine Awards (Лондон) та IWSC (Лондон).

Ще й золото вибороло на Berliner Wein Trophy (Берлін).

Чого чекати від вина?

Готуйтесь до навали ягід і фруктів у келиху — ожини, лохини, смородини, малини, вишні й сливи. І все це на підстилці зі шкіри, з дрібкою вишневого тютюну, ванілі й какао (такі аромати вину дає витримка в бочці). Харизматичне вино.

Як пити? Завчасно відкрити пляшку, дати «розправити плечі» на 20-30 хв. Поєднувати з хорошим стейком, бараниною, червоним м’ясом на вогні (або запеченим), ростбіфом, паштетами, телячою печінкою з цибулею або зрілими сирами.

Або брати на подарунок. Друзям чи іноземцям, як зразок того, які круті вина роблять в Україні – попри всі загрози й перепони.

Ціна: ₴589-609
Де купити: на сайті винарні, на сайті MauDau

Читайте про інші напої для вашого вечора:

Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках