--14963

26 Липня, 2023

під ковдрою

Як зробити пропозицію руки і серця, щоб почути «так»

Автор: Пані М.

Не можу сказати, що готова похвалитися десятком пропозицій в своєму житті: та все одно маю що розповісти 😉

Я перебувала в довгих стосунках, які з певного часу вели в нікуди. Та боялася навіть собі в цьому признатися. Для мене стосунки не мали перспектив, для партнера все було в шоколаді.

картка про пропозицію шлюбу пані М.

І коли я питала про перспективи спільного життя – закочував скандал, після якого я мовчала на цю тему півроку–рік. І цей цикл повторювався кілька разів.

Зрештою, я втратила надію і почала готуватися до завершення стосунків: збирала потихеньку гроші, дивилася квартири. Не знаю як, але чувак відчув, що пахне смаленим, і наважився. 

Ми збиралися у відпустку, під час якої мали відсяткувати мій день народження.

Дванадцята ночі, ми сидимо на сходах старої церкви десь в Тернопільській області, їмо печиво, сьорбаємо коньяк з нагоди мого чергового року.

перша пропозиція шлюбу пані М

Це був епік фейл. Там лежав перстень в золотому кольорі, який я не ношу. Але це можна було пережити. 

Та перстень виявився не мого розміру, наліз лише на мізинець. Нє, ну це був гарний перстюник, та для пропозиції ніяк не годився.

Найсмішніше було ще попереду. Хлопець пізніше купив ще один перстень: такий же, тільки більшого розміру – і знову не на той палець! 

У мене тепер було два перстні з металу, який я не ношу: на середній і на мізинець. Думаю, це таки був знак. 

За того хлопця я таки не вийшла.

Десь через пів року з’їхала на іншу квартиру і закінчила ці довгі, важкі стосунки сама.

Чим насправді сильно образила того хлопця, бо він очікував, що нарешті дає мені те, що так довго хотіла, а я зібрала свої манатки і пошкандибала подалі – і з того житла, і від нього. 

Справа ж була зовсім не в перстні – вірніше, він став останньою краплею. Людина так і не запам’ятала за стільки років, що я люблю, що ношу і чого хочу.

А пропозицію колишній зробив мені лише тому, що я почала гострити лижі на волю. Певно, думав, що так все залишиться, як і було. А ніт!

І це було максимально правильним моїм рішенням.

Наступний мій досвід був зовсім іншим. Минулого року ми прийняли спільне рішення, що маємо одружитися. 

досвід пані М про пропозицію руки і серця

Все-таки мені було страшно, бо у нас велика різниця у віці, я боялася осуду та засуджуючих поглядів. Та більше я боялася, що через таку хрінь можу втратити людину, з якою почуваюся щасливою, прийнятою, любленою.

І якщо завтра прилетить щось в мою квартиру, то чи зможу я сказати, що я зробила те, що хотіла?

Тому маю для вас кілька порад:

  • Найважливіше: робіть пропозицію тій людині, з якою маєте бажання прожити якнайдовше і якнайщасливіше. Вся ота хрінь, що «треба», «пора» і так далі – не підходить. Якщо ви дивитесь на кохану/коханого, бачите всі недоліки і все одно відчуваєте так багато любові, що можете перевернути гори, то це воно.
  • Чуйте свою людину! Якщо коханий/кохана мріє про ресторан, букет квітів і пропозицію серед людей, зробить це! Бо гарантую: якщо поволочите людину в гори, чи потягнете на повітряну кулю, а вона такі пригоди готова бачити лише по діскавері, то діла не буде. Не факт, що вам відмовлять, та згадувати тихим незлим словом будуть.
  • Якщо людина, з якою ви в стосунках, каже, що не вірить в шлюб, а ви спите і бачите себе в білій сукні чи в красивому костюмі – кидайтеся того ровера. З кожним роком ви втрачатимете надію. І будете, як я – мовчати, бо розмови про перспективу закінчуватимуться сварками, і плануватимете закінчувати ці стосунки.
  • Будьте уважні! Якщо кохана/коханий носять перстні, то зверніть увагу, які вони. Не знаєте розмір? Не біда. Подивіться, який перстень ваша людина носить на тому пальці, що вам треба, візьміть його і сходіть в будь-який ювелірний магазин. Там точно допоможуть.
  • Слухайте, що говорять вам або іншим людям стосовно пропозиції. От ніколи не повірю, що жодного разу за весь спільний час ніде не звучало: «Ой, це надто пафосно, я надаю перевагу ось цьому» чи «як круто, це моя мрія!».
  • Не чекайте сто років, щоб таки визначитися, хочете ви з цією людиною одружуватися чи ні. Мені видається, що якщо є такі сумніви, то це говорить лише про одне: ви не хочете. Бо якщо це «так», то сумнівів не буде. Я не кажу робити пропозицію через два дні, та року точно буде достатньо. Ви проживете разом всі сезони, побачите людину в різних станах, і цього буде досить. А оце: «ну я не знаааюю, мені треба ще подумати» – від лукавого. Не витрачайте ні свій час, ні час іншої людини.
  • Не використовуте пропозицію як вирішення проблем в стосунках.
пані М поради про те як зробити пропозицію
  • Кожна людина з пари може робити пропозицію: у нас це точно не заборонено законом. Тому пропозиція від дівчини теж має право на життя – і це буде чудовою спільною історією, яку можна потім розказувати іншим.

І найголовніше: тільки ви вдвох вирішуєте, як саме, коли і де робити пропозицію. І чи робити її взагалі.

І ніхто – ні батьки, ні друзі, ні брати/сестри, ні приятелі чи знайомі, ні співробітники, ні тим більше якісь незнайомці з інтернету, – не мають право вказувати вам, що робити зі своїм життям. Якщо ваші дії не заборонені кримінальним кодексом чи здоровим глуздом, живіть і робіть пропозицію так, як вам хочеться.

Бо кожній і кожному з нас зараз важливо знати, чи ми щасливі і чи хочемо бути з тими людьми, яких неймовірно любимо. І якщо вам потрібен знак, то ось він:)

Почитати ще про стосунки:
– як сподобатись хлопцю чи дівчині і як виявляти свою симпатію;
– як почати жити разом і організувати все правильно;
– як пережити зраду.

Пані М.

Пані М.

засновниця анонімного ТГ-каналу “Ці блядські історії” про стосунки та секс

читати наступне