--35278

1 Лютого, 2024

під ковдрою

«Якщо вже все все випробували»: як оргазм допомагає заснути при застуді

Автор: Філ Пухарєв

Закладений ніс не дає заснути? Якщо ви не можете заснути через нежить, а жоден із класичних методів лікування не допомагає – спробуйте оргазм.

Таку пораду жінкам дала Олександра Гришина, популяризаторка сексуальної культури в Україні та директорка простору LOVESPACE.

За словами Олександри, ось що для цього потрібно:

  1. Берете улюблену секс-іграшку
  2. Берете лубрикант
  3. Мастурбуєте
  4. За кілька секунд до оргазму відчуваєте, як ваш ніс знову дихає на дві прекрасні ніздрі
  5. Тішитесь

«Це один з моїх улюблених методів, підтверджую: як жінка і як лікарка», – прокоментувала сімейна лікарка Дарина Диитрієвська.

Додатково авторці допису допомагає музика. У коментарях Олександра поділилася улюбленими треками:

  • Arctic Monkeys – Do I Wanna Know? («якщо подобається щось динамічне і ритмічне»)
  • The Weeknd – Call Out My Name («якщо хочеться чогось плавного і меланхолійно-пестливого»)


Що про це кажуть науковці

У 2021-му Кем Булут, професор медицини із Німеччини, справді довів науковими методами, що оргазм позитивно впливає на дихання при закладеному носі. «Шнобельне» дослідження Булута навіть здобуло Шнобелівську премію, яка від 1991-го вручається вченим, що роблять «серйозні відкриття у несерйозних сферах».

У дослідженні взяли участь 18 гетеросексуальних пар, що не мають природніх проблем із диханням. Учасники оцінювали якість дихання двома методами: за власною шкалою та за допомогою спеціального пристрою.

Заміри робили до заняття сексом, а також за 30 хвилин, годину та три години після. На наступний день їх порівнювали із результатами використання спреїв проти нежиті. 

Зрештою, протягом години після сексу та використання медикаментів дихання учасників дослідження покращувалося однаково.

Застуда та оргазм


Як це працює

Поки що точно не відомо. Для вагомих висновків Кему Булуту бракує наукових даних, тому він закликає колег долучатися до дослідження.

Однак припускає, що оргазм позитивно впливає на дихання в поєднанні із сексуальним збудженням і фізичною активністю під час сексу.

Власну теорію про зв’язок між оргазмом і лікуванням застуди має клівлендський медик Раян Бергланд. На його думку, ключову роль у цьому відіграє симпатична нервова система, що регулює роботу як статевих, так і дихальних органів. Вона активно задіяна під час попередніх пестощів і власне статевого акту – фаз сексу, що передують оргазму.

«У результаті в організмі виділяється гормон адреналіну, що звужує кров’яні судини в носі, а відтак і знижує відчуття нежитю», – говорить Раян Бергланд.

Що ще цікавого про сон ви можете дізнатися на «Вечорі»

Ілюстрації згенеровані штучним інтелектом

Філ Пухарєв

Філ Пухарєв

читати наступне