--37517

29 Лютого, 2024

вечірнє місто

Зустрілись якось стоматолог, будівельник і таролог: хто ходить на нетворкінги у коворкінгу. Репортаж

Бракує спілкування і однодумців? Ідіть на нетворкінг у Києві! Ось один з досвідів, який пережила журналістка Вечора Ольга Бродська.

У коворкінгу «Генератор» сьогодні людно: на три години він стає місцем для знайомств. Тут раді як самотнім, так і сімейним учасникам: для нетворкінгу це не має значення. Важливо, ким працюєш та яку ділову пропозицію можеш зробити.

На один стіл один неадекват

Це перший «Великий нетворкінг» від маркетингового агентства «Talan events» у Києві: до великої війни вони проходили у Запоріжжі, рідному місті його засновниці Олени Лавіде.

Олена Лавіде на "Великому нетворкінгу"

Нині третя спроба провести нетворкінг у столиці. Нарешті вдала. Хвилюється, але тримається впевнено:

– В якийсь момент мене почало нудити від лекцій та конференцій, захотілося живого спілкування. Так виникла ідея. Я професійна таргетологиня і вирішила спробувати зібрати на захід людей виключно через таргет на експертів з малого бізнесу. Навмисно не написала у рекламі місце та вартість, щоб мені писали в приватні і ми могли почати діалог.

Ведучий підходить до учасників на "Великому нетворкінгу"

Олена спішить до звукорежисера: час починати, уже 16-та. Пишу на бейджику синім маркером своє ім’я та проходжу до зали: великий екран, столи, стільці та кулер. На моєму бейджі написано «2»: маю сісти за будь-який стіл, де є вільне місце під цим номером.

На екрані з’являється інструкція, а біля екрану ведучий: чотири питання для самопрезентації. Ведучий розповідає, як краще розказати про себе та свою діяльність. Далі демонструє, як ділитися QR–кодами персональних сторінок.

Екран, де 4 питання для самопрезентації

 

Скоро він дасть сигнал і кожен з нас по черзі буде себе презентувати. А поки просто попереджаю свій стіл, що буду робити репортаж…

– Журналістка? Значить, не маєте власної думки? – чоловік зліва збиває з пантелику. Далі з його рота нісся потік нісенітниць про мене і мою професію. Коли шок пройшов, питаю:

– А ви хто?

– Я займаюсь наукою. Досліджую ноосферу, енергії, людський розум, допомагаю людям знайти себе….

Далі я вже не слухала. Хто ще за моїм столом?

Ведучий дав відмашку, і час пішов: по 3 хв на кожного. Хлопець у худі з ведмедем займається створенням магазинів на Etsy.

Підприємець на "Великому нетворкінгу"

 

А в оранжевому – Алекс. Він очільник та засновник англомовного театру «ProEnglish Theatre of Ukraine». Разом з ним ми красномовно дивимось на пана з ноосферою. Той мовчки пересідає за інший стіл.

Режисер усміхається на "Великому нетворкінгу"

– Я не раз був на нетворкінгах: за одним великим столом точно буде один неадекват, – каже Алекс на вухо.

Бар з лисим барменом

Пані у чорно-білому жакеті – стоматологиня з іншого міста. Її звати Світлана і сюди прийшла заради спілкування:

– Так багато нових професій з’являється. Хочу дізнатися, чим зараз займається молодь.

Стоматологиня на "Великому нетворкінгу"

Дар’я та Микола представляють мережу магазинів вина. Вони розповідають про себе і тут…

– Здається, багато років тому я лікувала зуби вашій мамі, – Світлана пильно вдивляється у Дар’ю. І дійсно: вони з одного міста, тож цілком можливо, що так і було.

Алекс уважно слухає всіх учасників та одразу каже їм, якщо є можливість для співпраці.

Засновник театрів на "Великому нетворкінгу"

Дар’ї та Миколі одразу видає ідею:

– Ми хочемо зробити бар в театрі з лисим барменом. Там можуть бути ваші вина.

Масаж на нетворкінгу

На нетворкінгах часто можна зустріти когось знайомого. Тетяна, що сидить навпроти, якраз виглядає знайому:

– Вона моя клієнтка, теж познайомились на нетворкінгу. Я пишу сценарії для квестів на тімбілдінги. Тут шукаю клієнтів, ви не плануєте тімбілдінг, до речі?

Сценаристка квестів на "Великому нетворкінгу"

Перерва. Перед наступним етапом лекція-презентація нової соцмережі для нетворкінгу: вона допомагає впорядкувати контакти. 

Лектор на "Великому нетворкінгу" біля екрану

Далі номери об’єднуються: перші з першими, другі з другими. Щоб знайомство було ще продуктивнішим, ведучий пропонує масажувати плечі незнайомцям, що опинились поряд. Колись я таким займалась в Єгипті на аквааеробіці після двох джин-тоніків і точно не була готова до подібного зараз.

Далі знову відлік часу: знайомимось з бухгалтеркою, що працює на аутсорсі. Презентує себе стартап-маркетолог, який розробляє логотипи. Один з них ви точно бачили – лого шоу Жені Яновича «20:23».

Стартап-маркетолог на "Великому нетворкінгу"

Наступного разу з вінішком

Дизайнерка-будівельниця, енергопрактик, фінансовий консультант, організаторка бранчів для жінок, тарологиня, продавець нетоксичних фарб – кого тут тільки нема. Близько 40 людей з різних світів перетнулися в одному просторі, щоб сказати: я є.

Групове фото на "Великому нетворкінгу"

Не всім просто говорити про себе та розповідати про свої послуги. Але в часи, коли все побудовано на персональних брендах, заявляти від себе про себе – необхідність.

Якось на схожий нетворкінг прийшов Ілля. Тоді він працював в IT-сфері і вигорів дотла. Познайомився з коучем та почав співпрацю. Через деякий час кардинально змінив своє життя і став консультантом цієї сфери: допомагає новачкам увійти в IT. 

Консультант Ілля на "Великому нетворкінгу"

Ми ще раз перетасувались, і офіційна частина нетворкінгу завершилась. Збирається йти і менторка Оля:

– Нетиповий нетворкінг, тут системний підхід та організація – це чудово. Але не всіх людей вдалося охопити. Час дуже швидко пролетів, все ж я за більш «розслаблений варіант», коли просто ходиш і знайомишся, з ким хочеш.

Менторка Оля на "Великому нетворкінгу"

Наступного разу «Великий нетворкінг» Олена планує провести у ресторані:

– Теж будуть столи, але на них – їжа та вінішко.

Відтепер щомісяця «Talan events» збиратиме охочих познайомитись у форматі win-win. Хто знає, може саме туди прийде потрібна вам людина?

Коворкінг "Генератор", сходи

Більше про нетворкінг у Києві:

  1. Пів сотні нових знайомств за вечір – це не страшно. Навіщо я ходжу на нетворкінги
  2. Тут підприємців беруть тепленькими: хто і за чим їде на бізнес-стендап у Києві. Репортаж
Ольга Бродська

Ольга Бродська

журналістка

читати наступне