--22943

28 Жовтня, 2023

під ковдрою

Фліртуйте — це корисно для всіх: як журналіст «Вечора» пішов на лекцію сексологині і робив компліменти незнайомкам

Вечір п’ятниці, Поділ. Мокну під осіннім дощем і забігаю грітись міцним у перший-ліпший бар.

«Може хочете льоду? Так гарно сидите, для повноти образу», — каже дівчина за баром. «Зазвичай беру без льоду, але якщо подасте ви — хочу!», — вихоплюється раніше, ніж встигаю подумати.

Бар пустий, ми раді компанії одне одного, ми фліртуємо, сірий вечір набирає нових відтінків.

Йду з закладу і не зізнаюсь, що це була моя розминка перед лекцією сексологині Устини Диковенко в F Bar поряд про природу флірту та зваблення.

На ній я дізнаюсь, що флірт не обов’язково сексуалізовувати, що фліртують політики, актори і навіть діти. Забороняти флірт собі та іншим — значить рубати сексуальність. А прийомчики від «фліртологів» з TikTok — це перший крок до провалу.

Далі — як це було.

Заходжу у напівтемний підвальчик F Bar на вулиці Хорива. Питаю пароль до Wi-Fi і чую — «Пароль: куколд» (чоловік, який є співучасником сексуальної «невірності» дружини — авт.). Ясно, питань більше нема.

На стінах розвішені фотокартини із зв’язаними жінками у петлях шибарі, нашийниках, шкіряних портупеях та з батогами.

Прийшов завчасно, тож роздивляюсь шльопалки, маски та зажими для всього на світі у БДСМ-крамничці бару.

«Добрий вечір! Бачу, вас цікавить гра. Що саме пан шукає?», — я так захопився вивченням різних девайсів, як не помітив появи володарки крамнички.

Її звати Каріна, висока, рудоволоса дівчина. Одягнута у шкіряні штани, на височенних підборах. Уважно сканує мене сірими очима.

Зі знанням справи пояснює призначення різних знарядь — це хлист ручної роботи, ним граються, шльопають і керують партнером. Це свічки з воску, який не опікає, це зажими для сосків, а це зажим для клітора.

— Каріно, а ви домінуєте чи підкорюєтесь? — питаю.
— Я — доміную. — володарка крамнички відповідає так, що я мимоволі задкую.

Обережно кладу батіг на місце, дякую пані домінатрікс і йду до лекторію.

Тут ось-ось почнеться лекція сексологині Устини Диковенко про природу флірту та зваблення. В залі зібралось близько 30 людей, чути смішки, хтось стріляє очима — авдиторія збуджена напівтемрявою, місцем і темою зустрічі.

Флірт — це як випустити пар інтересу

Я сьогодні граю роль чоловіка у пошуках пригод та знайомств. Ділюся з місця своїм досвідом походу на майстерку з пікапу та швидкі побачення.

Переповідаю лекторці і авдиторії різні перли пікаперів, які чув — що жінки не здатні до логічного мислення, а вищим пілотажем вважається повний цикл зваблення за 24 години. «Із проникненням щонайменше на 51% в жінку», — додаю.

Жінки у залі пирскають зі сміху, дехто з чоловіків контраргументує, — «Пікап вчить не боятись. Ось що там головне, а не 51%».

Сексологиня також сміється, пригадує, що на днях біля улюбленої кав’ярні на Подолі її перестрів пікапер зі стаканом кави. «Здається, це був прийом із передбаченням моїх бажань. Каву я, звичайно, не взяла», — ділиться Устина.

Каже, що з пересторогою ставиться до пікапу для чоловіків та «курсів богинь» для жінок. Не бачить там щирості і природності. А найбільше застерігає від сексуалізації флірту.

«Одне із завдань флірту — це зняття напруги. Ми бачимо цікаву нам людину, вона чимось нас захоплює, ми відчуваємо імпульс і реалізовуємо його у флірті», — пояснює сексологиня.

Ділиться нещодавнім прикладом зі свого життя. У розпал літньої спеки Устина зустріла на вулиці на Подолі чоловіка у костюмі-трійці, з хустинкою у кишені піджака, бездоганно начищеному взутті — ну справжнісінький джентльмен.

«Я підійшла до нього і сказала, який він гарний, як йому пасує і подякувала за те, що він зробив мій день краще. Якщо він мені сподобався і підняв настрій, це не значить, що я піду з ним у провулок і там віддячу за це», — пояснює сексологиня.

Каже, що фліртувати можуть актори зі сцени, політики з трибуни, вона зараз фліртує зі слухачами лекції: «Але найбільше мені подобається, як фліртують діти — жодних блоків».

Розповідає, як її донька фліртує з батьком: «Тату, мені подобається цілувати тебе в щічку, коли щічки поголені, м’які і гладкі. А коли ти колючий, то не подобається».

Пояснює, що так донька натякає, щоб тато її поцілував у щічку і самій Устині є чого повчитись у доньки.

Флірт — це про порухи душі, а не прийомчики «фліртологів» з TikTok

Устина критикує не тільки пікаперів та «курси богинь», а й «фліртологів» з TikTok. Каже, що їх прийомчики й методики вбивають душу флірту.

Стандартизація флірту почалася з книги Роберта Гріна «24 закони зваблення» початку 2000-х. У ній автор радить сміятися над жартами людини, яка нам цікава, ненароком торкатися її, робити компліменти, ловити погляд. Жінкам варто гратися волоссям, бо чоловіки люблять на таке дивитись.

Сексологиня розповідає, що тут зібрані маніпуляції, елементи НЛП (нейро-лінгвістичного програмування – псевдонаукового підходу до спілкування). У книзі – заклик не бути собою, не проживати справжній інтерес, а вдавати його.

Устина вважає такий підхід до флірту кардинально помилковим, таким, що позбавляє нас купи приємним почуттів і вражень.

Для прикладу показує відео дівчини з каналу «Академія Сучасної Відьмочки» у TikTok.

На відео дівчина радить розпалювати інтерес чоловіка до себе недомовками: «У мене таааке сталось, але я тобі пізніше розповім… ввечері… можливо».

«Це прийом підвішування, маніпуляція», — каже Устина.

Наступне відео також з TikTok. У ньому молодий пікапер дає напутнє слово авдиторії: «У вас є ціль — її трусики, пісічка. Сміливіше робіть підходи, до 5 разів вдень на вулиці. Нехай вам відмовляють, але робіть, рухайтесь до цілі».

Коли веселощі в залі вгамовуються, Устина розповідає приклад зі своєї психологічної практики. Якось до неї прийшов чоловік з криком душі: «Як мене дістали ці «помахи крил метелика», я вже не можу їх бачити на побаченнях…».

«Виявляється, що серед жінок набув популярності погляд «помах крил метелика», коли вони дивляться вбік, перед собою, а потім різко на «жертву», як кажуть «фліртологи». Але це прийом, а не від щирого серця», — розповідає сексологиня.

Ці прийоми шаблонні і не враховують наші сексуальні ролі. «Нам може подобатись бути сором’язливими, ми хочемо, щоб нас спокушали. Або нам близька активна сексуальна роль. Ці загальні прийоми не враховують наші внутрішні справжні потреби».

Додає, що у сучасному нарцистичному й інстаграмному світі всі ці невербальні знаки людям вже важко зчитувати.

«Ми щодня бачимо у стрічці, як жінки і чоловіки себе проявляють, роблять різні жести. І ми вже не сприймаємо їх, як щось особливе».

Забороняти людині флірт — значить блокувати її сексуальність

«Хочу фліртувати! Але я з чоловіком вже 10 років, вивчили одне одного. Як тут бути?», — ставить питання слухачка із зали.

Устина відповідає, що у такому випадку варто спробувати говорити чоловіку компліменти, підкреслювати, що у ньому щось змінилось. Що ви одне для одного досі є не прочитаними книгами.

Ділиться власним досвідом: «Ми з чоловіком разом вже 11 років. Три роки тому він почав займатись великим тенісом. І мене це так збуджує — він може мене навчити чомусь новому. Показати себе з іншої, незнайомої мені сторони».

«О, підтверджую! Мій мужчина також пішов на великий теніс і це додало викликало мій інтерес до нього», — чути голос із зали.

«Глядіть, щоб це у вас не виявився один і той же чоловік. Великий тенісист!», — глузують на гальорці.

Після хвилі сміху Устина серйознішає і запитує: «Як ви думаєте, якщо людині у парі заборонити флірт, дивитись на інших, заговорювати, що станеться?».

«Зникне вогник в парі!», «Заглухне все і всюди», — слухачі швидко зметикували, куди веде лекторка.

Устина пояснює, що якщо забороняти партнеру фліртувати з іншими і диктувати «дивись тільки на мене, не цікався іншими», — то так ми рубаємо його сексуальність. А потім зіштовхуємося із ситуацією: «Щось так сумнесенько у нас стало…».

«Сексуальна реакція починається з інтересу. Якщо ми будемо пробувати заблокувати інтерес, то ми заблокуємо разом з цим і сексуальність», — поясняє Устина.

Якщо людині забороняють знімати напругу, не дозволяють проявляти інтерес, то може виникнути ситуація, коли чоловік чи жінка просто вибухають від накопиченої енергії. І сексуалізують якийсь випадковий контакт.

Натомість радить проговорити з партнером «коридор можливостей» — поділитися, які дії вам неприємні, а в яких діях є свобода виражати імпульс і йти собі далі.

«Хочеться вірити, що так наше суспільство ставатиме здоровішим, приємнішим для всіх», — резюмує сексологиня.

Додому йду втішений — розумію, що коли фліртував із дівчиною в барі перед лекцією, то не бавився, а робив світ трішечки добрішим і кращим.

Авторка ілюстрацій: Наталя-Ірина Назаренко

Вам також може бути цікаво:

  • Привіт! Приємно позн… Наступний! Як журналіст «Вечора» пішов на швидкі побачення і вижив. Репортаж
  • Журналіст «Вечора» сходив на майстер-клас з пікапу в Києві – і у нього зламався крінжометр. Репортаж
  • Розплавлений віск на язик і батогом по дупі: репортаж нових відчуттів із БДСМ-бару «BiBar»

Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне