--13040

5 Листопада, 2023

корисне

Крутить ноги ввечері — буде дощ? Чому це не так, розповідає ортопед-травматолог

Ви здивуєтеся, але те, що у вас крутить ноги, може свідчити про десяток недуг. Так проявляються проблеми зі судинами, плоскостопість, недостатня кількість певних вітамінів, даються взнаки старі травми і так, на погоду ноги теж ниють. 

Бігти до лікаря чи обійтися знеболювальними. Що означає, коли крутить всю ногу, а про що попереджають тільки коліна, розповідає ортопед-травматолог Назар Гнатейко.  

ввечері крутить ноги що робити-13043

Назар Гнатейко

ортопед-травматолог лікарні святого Луки, кандидат медичних наук

Що робити, якщо ноги крутить ввечері перед дощем

Це барозалежність, тобто змінюється атмосферний тиск і наше тіло відповідно реагує. Ноги та коліна вам також нагадають про магнітні бурі та плоскостопість. Ви можете самі визначати погоду, якщо пережили травму опорно-рухового апарату, крутити буде щоразу.

Це ви ніяк не зможете полікувати, але, якщо хочете знеболювальні, то проконсультуйтеся із лікарем щодо пігулок. Не покладайтеся на “смак” аптекаря, поради знайомих теж будуть зайві.

Вночі нестерпно болять ноги і бувають судоми

Це серйозно. Найчастіше про себе вночі дають знати пухлини і, на жаль, злоякісні. Це вони болять, а не ноги. Терміново до лікаря.

Якщо помітили почервоніння чи набряки на стопах — теж тривожний дзвіночок. Випирають судини, ніби грона винограду — це варикоз.

Суглоби ниють — можливо артроз чи проблеми з хребтом.

До всього ще відчуваєте судоми — бракує мікроелементів. Зазвичай кальцію, магнію, калію. Це вже визначать медики після лабораторних досліджень.

Усі хвороби легше лікувати на початковій стадії, навіть найважчі. Тому, якщо ноги у вас часто ниють і це не дає вам спокою, запишіться на огляд до лікаря. Проконсультуйтеся із фахівцем. 

Тучак Оксана

Тучак Оксана

читати наступне