--22582

27 Жовтня, 2023

вечорниці

Нехай живе український Netflix: добірка українських фільмів на стримінговій платформі

1 листопада на стримінгу відбудеться прем’єра українського серіалу на Netflix – «Перші дні».

Шоуранерка Film.ua Group Анастасія Лодкіна віднайшла шістьох режисерів:

  • Олексія Єсакова
  • Талу Пристаєцьку
  • Артема Литвиненко
  • Валентина Шпакова
  • Павла Острікова
  • Катю Царик

Запросила на зустріч, аби кожний поділився своєю історією перших місяців війни. Що з того вийшло – побачимо на початку листопада.

Бюджетів не розкривають, але підказку дають:

Вище середнього для України і дуже низький для Європи. Середній бюджет українського серіалу аналітики оцінюють орієнтовно у $25 000–35 000 за годину

Серіал знімали у Києві та області з березня до травня 2023 року. Глядачі зможуть впізнати столичний центр, Поділ та вулиці усіяні їжаками.

“Перші дні” стануть першим серіалом, прем’єра якого відбудеться саме на Нетфлікс.

Які українські фільми подивитись на Netflix, поки чекаємо на серіал?

Загалом, на стрімінгу вже більше 20 фільмів українського виробництва. Допоки чекаєте прем’єру «Перших днів», радимо подивитись ще вітчизняних стрічок, які доступні на нетфліксі.

Рейтинг: IMDb — 8/10

Другий повнометражний ігровий фільм Лукіча, перший – «Мої думки тихі» (який також є в бібліотеці нетфліксу)

Головні виконавці ролей – брати Аміл та Раміл Насірови. Аміл, навіть, отримав винагороду від кінокритиків в номінації «Найкращий актор».

Це історія про двох братів близнюків, які відправляються в Люксембург для того, аби поховати свого тата. Та дорогою все пішло не так.

Світова прем’єра відбулась у Венеції, українська – в селі Близнюки, де народились головні актори. Автори фільму поїхали в тур Україною на машині, яку знімали у стрічці.

Почерк Антоніо Лукіча вже став впізнаваним. Світлий сум і побутова абсурдність відрізняють його картини від всіх інших. 

Фільми Лукіча чимось схожі на картини Георгія Данелія. Спочатку голосно смієшся, а потім тихо плачеш. Воно того варте.

А віднедавна, Антоніо Лукіч з командою запустили ютуб проєкт, де режисер досліджує і вглядається в кіно. Глибоко і змістовно. Тож тепер він ще й блогер.

  • Памфір (режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук)

Рейтинг: IMDb — 7.5/10

Кіно, в яке треба вслухатись: у мові персонажів багато діалектизмів, які пересічному глядачеві буде важко сприйняти зі старту.

Проте це не завадило «Памфіру» увійти в список найкращих фільмів 2023 року за версією британського «The Guardian». А ще виграти гран-прі Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Головний персонаж фільму – Памфір, колишній контрабандист, а нині доброчесний сім’янин. Вирішує стати на праведний шлях, заробляти чесною справою. Проте колишніх контрабандистів не буває і Памфір зривається. Це приводить героя до трагедії.

Задум виник ще у 2016 році, коли режисер виступав із короткою оповіддю на одному з воркшопі. 4 роки предпродакшену та застільного періоду, зйомки розпочались у жовтні 2020 року під час локдаунів.

Перед цим, актори прожили 3 місяці на Буковині, аби глибше зануритись у ролі.

Робота режисера з акторами вражає, адже крім цього виконавці ролей мали записувати на діалекті розповідь свого дня, вести щоденники персонажів про вподобання та стосунки з іншими персонажами

Це кіно варто переглянути ще й через те, що оператором став Микита Кузьменко, який знімав кліпи Lenny Kravitz, Harry Styles та Doja Cat. Тому зображення в «Памфірі» виглядає соковито, хоча й трохи жирнувато.

  • Клондайк (режисерка Марина Ер Горбач)

Рейтинг: IMDb — 6.9/10

Назва «Клондайк» походить від регіону на північному заході Канади, який прославився через гучну «Клондайську золоту лихоманку» у 1897 році.

Українському глядачу мало відомо про цю історію, звідси виникає відчуття, що фільм виготовлений і націлений на експорт. Західному глядачеві легше зрозуміти контекст.

Для нас важливим є те, що це перша ігрова стрічка, яка була представлена на кінофестивалі «Санденс» — головному фестивалі незалежного кіно в США, у конкурсній програмі World Cinema Dramatic Competition.

Ще й нагороду звідти привезла.

В центрі сюжету родина, яка опинилася в епіцентрі авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Жінка вагітна первістком, чоловік намагається евакуювати її, однак дружина відмовляється.

Ця історія добре відома українцям, тож цікаво подивитись на те, як її розповідають іноземцям. І вкотре нагадати собі, що війна почалась задовго до 24 лютого.

Тож, нехай живе українське кіно і заповнює бібліотеку нетфілксу. Це чудова можливість знайомити іноземців з нашою культурою.

Даня Бумаценко

Даня Бумаценко

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках