--23149

29 Жовтня, 2023

під ковдрою

Після «Доброго ранку» більше не побачимось. Що таке оne night stand і чому бабульки в голові проти таких стосунків

One night stand (або по-простому секс на одну ніч) – це стосунки, які передбачають мінімальну емоційну прив’язаність партнерів і максимальну сексуальну активність

Випадковий секс на те й випадковий, щоб вранці розійтись і не продовжувати стосунки.

Таким форматом користуються люди, які досліджують свою сексуальність або просто розважаються. А також ті, хто відхрещується від будь-яких зобов’язань.

Журналіст New Yorker дослідив, що випадковий секс зменшує рівень стресу, позбавляє депресії і підвищує самооцінку.

«Та я ж не такий»

З дитинства марив пухкою мрією – «одну і назавжди». Хотілось стосунків, як у батьків: з юності до старості. Щоб навіть під землею лежати за ручку.

Та саме так не склалось. А потреба близькості нікуди не зникла. Та і сексу, чесно кажучи, хочеться. 

Кожного разу, коли наважуюсь на one night stand, над моєю головою нависають бабусі біля під’їзду. В голові виникає дисонанс – наче хочу і можу, але сам собі не дозволяю. 

Аби розібратися детальніше, поговорив з тими, хто практикував one night stand і має в цьому експертизу.

Ілюзія романтики

Ліля (25 років, військовослужбовиця, практикувала one night stand 2 роки)

Ім’я спікерки змінене задля збереження конфіденційності.

У one night stand є мінуси — це не замінить реальних стосунків. Це ілюзія романтики. А ще підходить тільки для впевнених в собі людей зі стабільною самооцінкою та вмінням казати “ні”. Інакше можна втрапити в неприємні ситуації.

Для жінок, які практикують one night stand, є ризик натрапити на ґвалтівників, маніяків, садистів тощо. Стереотипний приклад, але статистика сумна.

Плюс – відсутність відповідальності. У стосунки треба вкладатись. Іноді на це не має часу, іноді бажання. А іноді людина не варта тих зусиль. Залишаються варіанти one night stand або стосунки без обов’язків.

Чи обговорюєте з партнером?

Фінал побачення з партнером зазвичай не обговорюю, частіше все інтуїтивно. Але перед початком статевого акту я намагаюсь обговорити деталі хоч мінімально.

Опісля — звичайний ранок. «Доброго ранку! До побачення». Або «Іди додому».

При виборі партнера для one night stand значно занижую свої критерії. Та і гарно дізнатись, яка саме ця людина, зазвичай нема часу.

Головне – щоб людина була безпечна. І ти в будь-який момент зміг піти, відмовитись, тебе ні до чого не спонукали.

Порада для тих, хто хоче спробувати, але боїться: а чому ні? Упередження суспільства? Чи мама каже, що так не можна? 

Зазвичай такі люди засуджують всі дії, незалежно від їх змісту. Страх перед насильством? Тут не вгадаєш. Це може статись будь де і будь коли. Навчіться себе захищати та старатися розрізняти «маніяків».

Чи є one night stand в армії? У когось точно є. Як між військовослужбовцями/військовослужбовицями, так і з цивільними. В мене не було.

Банальний секс чи щось більше?

Макс (20 років, бариста, практикує one night stand 1 рік)

У мене це відбувається так: я заходжу в тіндер, знайомлюсь там. Потім ідемо на побачення, а в кінці трапляється секс.

Іноді продовжуємо спілкуватись далі, секс повторюється. Але у нас немає прив’язаності один до одного.

Під час зустрічі ми цікавимось життям один одного. Одразу проговорюємо, що ніхто не шукає серйозних стосунків, бо ніхто немає на це часу. На цьому моменті ти розумієш, що ви знайшли один одного.

Я ставлюсь нормально до ons, бо це не тільки секс, а ще й зустріч з новою особистістю. Ти дізнаєшся про її інтереси, вона про твої. Вам цікаво спілкуватися, бо ви разом відкриваєте для себе щось нове.

І звісно, що це новий досвід в сексі з партнером, бо кожна людина індивідуальна і займається цим по-різному. Отримуєш нові враження. Бувають позитивні і негативні – ну, це вже від людини залежить.

Зовнішність – важлива, і я звертаю на це увагу. Але також важливо, щоб у вас було хоча б щось спільне. Спільне хобі – звучить сексуально. Для мене це не просто банальний секс.

Після сексу на одну ніч немає ніяких неприємностей чи щось типу такого: «киш звідси». Ви розходитесь у нормальних стосунках.

Бувало, що не складалось. Інколи ти думаєш, що ви зараз поїдете, але цього не трапляється. Та це просто мої очікування були не правдиві.

У нас немає культури ons, люди сприймають це консервативно. Треба ставитись до явища якось більш лояльно і вільно. 

One night stand закордоном

Юля (22 роки, маркетинг-директор, практикувала one night stand 3 роки)

Я не дуже вірю у one night stand у місті в якому ти живеш. У мене це завжди було в поїздках та відпустках.

Якось приїхала у Берлін, була там одна цілий місяць, тому подумала, що це класна нагода із кимось переспати. Так – у мене була ціль. Зайшла в тіндер, щось там поскролила – як завжди якась хуйня.

Але потім пощастило і натрапила на якогось прикольного чєла. Він також прилетів у Берлін ненадовго, з Нью-Йорка.

Там було одразу все зрозуміло – стосунків у нас ніяких не буде. Він тут не живе, я також. Мені сподобалось те, як він говорить і виглядає – мені було комфортно. Зустрілись, провели разом 4 години – у нас це було як date.

Про секс ми відразу не домовлялись. Просто в кінці зустрічі я знайшла причину, чому ми маємо піти до мене. Він погодився.

Пішли слухати музику, не будемо ж вмикати на вулиці. Спочатку просто пили вино і потім очевидні доторки, щоб промацати грунт – можна чи ні. Ну і далі все сталось.  Вранці він полетів у Лондон, а у мене залишився трофей: він забув свою колонку.

Відмови я теж отримувала. Одного разу в Києві хотіла провернути те саме, але чувак відмовився. Тому що він хотів серйозних стосунків. І він не той типаж, який буде «спати».

Я теж відмовляла у пропозиціях ons. З цим чуваком я познайомилась через друзів. Одразу було видно, що він зацікавлений мною,  мені також сподобався. Потім ми погуляли вдвох. Ввечері запросив до себе, під комендантську я хотіла вже поїхати додому, але не викликався навіть бізнес. У нас була симпатія, теншен, флірт. Але сексу не хотілось, бо у нас є спільні друзі. Ми цілувались, але потім я сказала, що нічого не буде. Він нормально відреагував.

Для мене в one night stand важливо, щоб потім я з цими людьми не пересікалась, щоб в житті нас нічого не пов’язувало – ось це ідеальний варіант.

Зараз не практикую one night stand, бо в цьому немає прогресу. Це також частково лотерея: ти не завжди знаєш, що це буде хороший секс. І витрачаєш свій час, ресурс на те, щоб зрозуміти: подобається тобі людина чи ні, безпечна чи ні. 

Після розмов ще раз наважусь спробувати one night stand. Тепер ніякі бабусі мене не зупинять.

Даня Бумаценко

Даня Бумаценко

читати наступне