--42608

10 Квітня, 2024

під ковдрою

«Так а де він, цей клітор?» – відверта розмова з художницею коміксів «Пан Кліторець»

Жив собі один пан. А де? Ніхто не знав. Шукали його у шухляді, під ліжком, за деревом нема. А він так хоче, щоб його знайшли! 

Звати його Пан Кліторець. Він головний герой коміксів UA Comix. Прийшов у пресу. Щоп’ятниці розповідає що любить, чого боїться, від чого балдіє. 

І найголовніше: дає точні координати свого місцезнаходження. Щоб ввечері або в інший принагідний час доби його точно знайшли. 

«Вечір» зустрівся з авторкою «Пана Кліторця» художницею Linnison і попросив розповісти — звідки він взявся цей герой і чого хоче. 

Член всі можуть показати

– У нього обов’язково мав бути капелюх, і я його намалювала, – розповідає художниця «Пана Кліторця» Linnison. – Ще має ніжки, що ростуть з голови. Все анатомічно. 

Художниця Linnison малює комікс

Ідея створити комікс для sex education народилась у керівниці проекту «Пан Кліторець» Катерини Котлярової та втілилась у життя в колабі UA Comix та hotmamas shop. 

На українському ринку не було аналогічного продукту. Зате мітів й упереджень – хоч греблю гати.

Комікс "Пан Кліторець"

– Я зумерка. Думала, мої однолітки все знають про клітор, – ділиться Linnison.  – Та якось стало цікаво і я провела невелике опитування серед знайомих чоловіків та жінок. Заводила розмову про секс і жартома питала: «Так а де він, цей клітор?» І… багато хто не знав. Питаєш, де член – всі тобі його не просто покажуть, а й розберуть анатомічно.  У чому проблема з клітором?

Клітор у вигляді іграшки – це сквош-антистрес

Художниця секретнічає на вушко:

– Часто буває так: лежиш. Над тобою нависає чарівне чоловіче тіло. Але партнер дивиться на тебе, як баран на нові ворота. Не розуміє, що з тобою робити. Кажеш: погладь там. Ні, лівіше. Не там. Тоді вже переходиш на медичні терміни. Просиш: торкнись клітора. Чуєш: «Це оце? Чи ото?» Ну і все, одягаєш покерфейс і намагаєшся ні про що не думати.

Комікс "Пан Кліторець"

Навколо нас багато інформації про жіноче задоволення. Проте іноді сором чи застарілі стереотипи не дають отримати її. Пан Кліторець спішить на допомогу:

– Наш комікс – це не підручник. Лагідна освіта. Ми у грайливій формі даємо знання, бо секс – це не нудно. Це весело! Тому персонаж має почуття гумору. Плюс ми постійно читаємо: книги, соцмережі, рекламу. А я роблю візуальний контент, що сприймається легше. Бачиш, відпочиваєш та дізнаєшся нове для себе. 

Будемо знайомити читачів з різними секс-іграшками, техніками кунілінгусу. Розкажемо, чому клітор завжди мокрий і як може розтягуватися. Знаєте, якщо його зробити іграшкою – це буде сквош-антистрес.

«Потрібен чудо-пристрій, допоможіть»

Linnison говорить про секс легко і впевнено. У цьому їй допомогла робота в секс-шопі:

– Часто до мене приходили пари у пошуках іграшок для стимуляції клітора. Причому заходили вдвох, але він був ініціатором. Жінки, звісно, самостійно теж приходили. Зазвичай вони приходять знаючи, що саме їм потрібно. Чоловіки ж частіше обирають для своїх партнерок щось «потикати». Бо не розуміють, чого ж хоче жінка.

Комікс "Пан Кліторець"

Linnison вважає, що кожен може навчитись пестити клітор. Проте часто партнери не хочуть напружуватись:

– «Я не хочу», «я не знаю», «я краще не буду» – така позиція сумна. Буде бажання – буде позитивний результат і задоволена партнерка. Свого чоловіка, до речі, я навчила. Показала, де у мене клітор і що з ним робити. Робота в секс-шопі мені з цим допомогла.

Комікс "Пан Кліторець"

Добре, коли пара може відверто говорити про секс та озвучувати свої бажання. Тоді статеві стосунки тривалі та різноманітні:

– Зайшла до мене у магазин пара літнього віку. У нього стався вже третій інсульт, і він не міг бути настільки сексуально активним, як хотіла б дружина. Вона мені каже: «Потрібен чудо-пристрій, допоможіть». 

Продала їм двосторонню іграшку: з одного боку звичайний вібратор, з іншої – вакуумний стимулятор. Ця пара – прекрасний приклад взаєморозуміння та поваги в сексі.

Комікс "Пан Кліторець" -карикатура на відому картину

Комікси про Пана Кліторця виходять щотижня. Інформації багато і Linnison багато думає про свого персонажа. Вона не планує наперед випуски, а питає сама себе: про що він хоче розповісти сьогодні?

– У першом випуску Пана Кліторця шукають. В ідеальному майбутньому його знайдуть, – впевнено каже художниця. Знайдуть всі. Будуть  любити та поважати. Він буде щасливим.

Більше про секс:

Ольга Бродська

Ольга Бродська

журналістка

читати наступне