--8362

25 Червня, 2023

вечеря

Хмільне, але не п’янке: українське крафтове безалкогольне пиво на вечір

На випадок “тверезого вечору”, коли захочеться посмакувати якісним напоєм, але не п’яніти, “Вечір” підготував добірку безалкогольного крафтового пива України.

Розповідаємо, як українські броварі виготовили ці напої і яких смаків та ароматів чекати.

Крафтове українське безалкогольне пиво-8333

Виробник: Varvar Brew (м. Київ)

Zero Stress

Ціна: ₴78 за 0,33 л


Varvаr — броварня, яка з 2015 року варить пиво на столичній Воскресенці. Її заснував Василь Мікулін, який був змушений залишити знаний проєкт “Юзівська пивоварня” у Донецьку і виїхати з міста через російську окупацію.

Назву Varvаr і логотип вікінга з бородою-шишкою хмелю Василь привіз із Скандинавії. Його вразило тамтешні крафтові броварні і він поставив перед собою ціль розкрити потенціал українського крафту.

Броварня багато експериментує зі стилями, результатом одного з дослідів Varvar стало безалкогольне світле нефільтроване пиво Zero Stress. Пиво охмелили хмелями сортів Mosaic та Citra, додали лактозу для більш повного тіла.

В результаті отримали безалкоголку з яскравим ароматом та трав’янистими й цитрусовими нотами. Смак м’який, з помірною гірчинкою, соковито-цитрусовий з відтінками лимона у посмаку.

Де купити: інтернет-магазин Varvar, бар Lisopylka (Київ)

Крафтове українське безалкогольне пиво-8339

Виробник: MOVA brewing co. (м. Дніпро)

IPA Non-alcohol

Ціна: ₴60 за 0,33 л

Безалкогольне пиво від дніпрян Mova у стилі India Pale Ale. Виготовлене з використанням спеціальних “лінивих” дріжджів, які запускають процес бродіння, але результат їх роботи не перевищує 0,5% алкоголю у готовому напої.

Завдяки охмеленню американським хмелем отримало яскравий аромат з нотами трав, цитрусових, ананасу й меду. На смак м’яке й питке, з медовою солодкуватістю, але й з відчутною гірчинкою.

Користувачі сервісу відгуків про пиво Untappd його часто називають безалкогольним пивом, “яке найбільше нагадує їм алкогольне”.

Де купити: інтернет-магазин MOVA brewing co.

Крафтове українське безалкогольне пиво-8342

Виробник: MOVA brewing co. (м. Дніпро)

Dark Non-alcohol

Ціна: ₴60 за 0,33 л

Темний варіант безалкогольного пива від дніпрян MOVA. Схожа технологія виробництва з “лінивими” дріжджами, які не дають напою стати алкогольним. В ароматі можна відчути ноти кави, тютюну, скоринки житнього хліба. У смаку шоколадно-кавові ноти з помірною солодкуватістю.

Користувачі сервісу відгуків про пиво Untappd звертають увагу на димні ноти у смаку й ароматі. Мовляв, часто безалкогольне пиво отримує від дегустаторів на горіхи за водянистість і слабку вираженість. Тут же димність додала продукту характеру.

Де купити: інтернет-магазин MOVA brewing co.

Крафтове українське безалкогольне пиво-8345

Виробник: Volynski Browar (с. Березне, Рівненська обл.)

Zero

Ціна: ₴48 за 0,33 л

Ідея створення Zero належить власнику і головному технологу Volynski Browar Миколі Іващишину. Це безалкогольне охмелене пиво у стилі India Pale Ale.

Завдяки охмеленню американським хмелем Mosaic отримало яскравий цитрусовий аромат, а для повноти смаку й солодких відтінків у нього ще додали сироп журавлини.

Щоб пиво не було алкогольним використовують спеціальний штам дріжджів і переривають процес бродіння, тож відсоток алкоголю у готовому напої не перевищує 0,5%.

Де купити: інтернет-магазин Volynski Browar

Крафтове українське безалкогольне пиво-8349

Виробник: Red Cat Brewery (м. Деграчі, Харківська обл.)

Zozh

Ціна: ₴51 за 0,33 л

Red Cat Brewery створили свою безалкогольну версію пива Zozh близько п’яти років тому і були одними з перших, хто вирішив розвивати цей напрям.

“Тоді вважалось, що зробити безалкогольне пиво під силу тільки великим броварням. Вони використовували дороговартісну мембранну фільтрацію, щоб видалити алкоголь з пива. Ми ж купили у США спеціальний штам “лінивих дріжджів”, які виробляють лише до 0,5% алкоголю у напої. Перша спроба вийшла вдалою і наше пиво взяло кілька нагород у пивних конкурсах з безалкогольними версіями від гігантів”, — розповідають у Red Cat Brewery.

Кажуть, що перш за все хотіли створити пиво, яке б зберегло повноту аромату і смаку алкогольної версії. Для цього використали для охмелення американський хмель і Zozh може нагадати питцю пиво у стилі American Pale Ale. “Духмяне, з нотами цитрусів, хвої в ароматі, фруктовою кислинкою в смаку. Якщо людина п’є Zozh вперше, то може й не зрозуміти, що це безалкогольна версія”, — запевняють у броварні.

Де купити: інтернет-магазин Red Cat Brewery

Вам також може бути корисно:

  • Яке українське крафтове вино обрати до вечері
  • Які коктейлі пробувати у Києві: розповідають бармени
  • Яке українське крафтове пиво спробувати: розповідає знавець
Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне