--47111

17 Червня, 2024

життєстиль

«Людина знерухомлена, а почувається вільною»: як майстриня шибарі Марта Skinnysticks вечорами зв’язує людей

Давнє японське мистецтво шибарі стає в Україні дедалі популярнішим. 

Колись відчути на собі особливі вузли мотузок можна було тільки в закритих БДСМ-спільнотах. 

Тепер спробувати шибарі можна на майстерках, курсах чи в межах освітніх проєктів.

«Шибарі відкрите для всіх», — переконана майстриня шибарі, засновниця школи «She.She. Shibari», мисткиня Марта Skinnysticks.

Вперше мене шибарили на квартирнику

– Що таке шибарі? Це особливі техніки зв’язування та підвішування. Їх багато, вчитися можна роками. Я досі вчуся. Для когось шибарі – це частина БДСМ. Для мене – тілесна практика, доступна всім.

Майстриня шибарі Марта Skinnysticks

Серед моїх клієнтів переважно «звичайні» люди: до БДСМ стосунку не мають. Якщо мені пишуть «хочу, щоб ти зв’язала мене та відшльопала» – відмовляю. Домінація мене не цікавить.

Модель шибарі у підвісі, вид зі спини

Шибарі Марта спочатку… намалювала:

– Я художниця. Для мене оголене тіло – витвір мистецтва. Якось побачила фото зв’язаних людей без одягу – це так красиво! Вирішила намалювати. Не знала, що це шибарі. Але захопилася. 

Картини з зображенням шибарі

Нині майстриня має свою крамницю одягу, що розписує вручну сюжетами з шибарі.

Майстриня шибарі Марта Skinnysticks та одяг, що розмальовує вручну

Та до самого зв’язування пройшла довгий шлях:

– За освітою я архітекторка, багато років працювала викладачкою. З БДСМ-практиками познайомилась випадково на закритому квартирнику, куди мене запросили. Там мене вперше відшибарили – зв’язали та підвісили.

Модель шибарі у підвісі обличчям догори

Чула, як кажуть про цей процес «шибаринг». Мені звучить як «шугаринг» (Сміється).

Оргазм кожною клітинкою

Марту зацікавив цей світ. Вона почала досліджувати його: флагеляцію – порку, вакс плей – практики з воском. І, звісно, шибарі:
– Десь півтора-два роки я під час сесій шибарі не могла повністю розслабитись. Мені було складно відпустити контроль та довіритись людині, що мене зв’язує. Пропрацьовувала це. І в якийсь момент у мене вийшло те, заради чого власне приходять в шибарі: я увійшла в сабспейс. Була наче в космосі… Стан, наче оргазмувала кожна клітина мого організму.

Модель шибарі у підвісі - крупним планом живіт

Сабспейс – особливий трансовий стан блаженства, у який може увійти сабмісив (людина, яка підкорюється) під час БДСМ-практик. Але в шибарі домінація не обов’язкова:

– Ми з клієнтами партнери. Я не мучу, не принижую, не прагну зробити боляче. Все має бути комфортним для обох.

Майстриня шибарі Марта Skinnysticks під час сесії шибарі

Сесія триває близько двох годин. Спочатку ми говоримо. Має бути запит: те, що людина хоче отримати. Часто це бажання розслабитись, відчути легкість та задоволення. 

Зустріч з підсвідомістю

– Під час сесій ми мовчимо. Я спілкуюсь з клієнтом на іншому рівні – емпатую, обмінююсь енергіями. Можу хіба спитати, чи все добре. Говоримо потім: проговорити те, що людина відчула, якої глибини занурення досягла, – дуже важливо.

Модель шибарі у підвісі

В шибарі ми торкаємося підсвідомості. Зустрічаємося з собою. Буває, що клієнти плачуть. Це нормально. Я завжди «за», щоб виплескувати те, що проживаємо. Смішно – смійтеся, сумно – плачте. Хочеться кричати – кричіть.

Марта світч: вона може як бути зв’язаною, так і ригеркою – майстринею, яка зв’язує. Світчів небагато в БДСМ-спільноті. Вона пояснює це так:

– Я відчуваю потребу у зміні ролі. Мені подобається і так, і так. 

 Зв’язана, але вільна

Зараз у Марти своя школа шибарі. Кожен охочий може прийти та повчитись: соло, в парі на майстерклас або пройти курс:
– У мене велика студія у Львові – 40 м². Там кільця для підвішування, мати, мотузки.

Майстриня шибарі Марта Skinnysticks тримає у руках мотузку

Зараз встановлюємо спеціальний стовп – хашира, до яких можна буде прив’язувати моделей. Я довго вдосконалювала систему навчання. Зараз це чотири рівні, по п’ять занять у кожному. Вище рівень – складніші обв’язи.

Майстриня шибарі Марта Skinnysticks зв'язує дівчину

– Головне – навчити студентів зв’язувати безпечно і пам’ятати три постулати шибарі: довіра, безпека та відповідальність. Може здаватися, що шибарі нетравматичне. Та це не так. Тому важливо робити все правильно і знати все про стан здоров’я клієнта.

Модель шибарі у підвісі

За тиждень у Марти може бути до п’яти сесій:
– Парадокс: людина зв’язана, знерухомлена, а відчуває себе вільною. Цей стан може зберігатися кілька днів. Часто чую фідбек: «Я так добре виспалась після, наче дитина».

Кардинальні зміни після шибарі

Клієнти Марти розповідають, що після сеансів приходять важливі усвідомлення:

– Одна дівчина проїздом з іншої країни прийшла до мене на сесію. Потім мала квиток на потяг – їхала додому до чоловіка. Під час сесії зрозуміла, що більше не хоче бути у цьому шлюбі. Кардинальні зміни – не рідкість після шибарі. 

Майстриня шибарі Марта Skinnysticks тримає за волосся дівчину

– Якось у мене був військовий, який давно служить. Після сесії йому вперше сказали «дякую» за службу. Це була незнайома людина на вулиці. І це те, чого йому дуже не вистачало.

Сесії Марти проходять у вечірній час:

– Людям зручно після роботи, та й ввечері легше розслабитись. Люблю зв’язувати при денному світлі, тому влітку більше подобається. Буває, що у мене кілька сесій підряд. Або навчання та сесія. Тому вечеряю пізно. Люблю морепродукти, обожнюю том ям. І засинати в обіймах коханого.

Ще про незвичні вечори:

Ольга Бродська

Ольга Бродська

журналістка

читати наступне