--43483

19 Квітня, 2024

під ковдрою

Як зрозуміти, що я кінчила? Розмова з сексологинею про куні, мультиоргазм та сквірт

«Вечір» проаналізував запити, з якими читачі приходять до нас на сайт.

Розповідаємо, як є. Найчастіше у пошуковому рядку було вписано, — «Як зрозуміти, що я кінчила

Що ж, дівчата, зараз розберемося.

Нам допоможе сексологиня Оксана Глущенко.

Універсального оргазму не існує

– За задоволення у нас відповідає клітор, – розповідає Оксана.

Оксана Глущенко, магістерка психології і педагогіки, практична психологиня, сексологиня, членкиня Міжнародної асоціації психологів та сексологів

– У нього є «ніжки». Вони довгі, тому проникнення у вагіну та навіть в анус дають дуже приємні відчуття.

Завдяки цьому жінка під час сексу може кінчити без додаткової стимуляції клітора. Хоча ми розуміємо: справа в «ніжках».

Оргазми бувають різними:

– «Універсального» оргазму, коли б процес відбувався у всіх жінок однаково, не існує. Можемо сказати так: це пік сексуального збудження, після якого настає швидке та приємне зняття напруги.

Супроводжується неконтрольованими скороченнями м’язів тазового дна. Коли жінка має хороший тонус цих м’язів, вони інтенсивні та відчутні. Якщо ні – слабкі.

Тоді може виникати питання:

Оргазм-43524

Так я зараз кінчила чи ні?

Тіло маякує, що приємна мить от-от настане. Відчуваємо прискорення серцебиття та дихання, підвищення температури тіла, набухання статевих органів.

– Психо-емоційний стан впливає на майбутню насолоду. Особливо якщо мова йде про оргазм під час сексу, – додає сексологиня. – Наші оргазми – продовження стосунків з партнером.

Тому конфлікти чи непорозуміння відволікають жінку від процесу, і оргазм стає отримати складно. Тоді  сексолог працює не тільки з жінкою, а з парою.

Стадії жіночого оргазму

Про проходження піку насолоди тіло теж не мовчить:

– У чоловіків все просто і зрозуміло: є ерекція – є готовність до сексу. Еякуляція – завершення статевого акту. Жінка ж проходить різні стадії. Від сексуальної цікавості до самого оргазму є ще стадії бажання, збудження і плато. Ми готуємося до процесу задовго до нього.

Плато – це майже оргазм. Нам дуже добре, ми майже кінчили. Далі сам оргазм. Після нього серцебиття сповільнюється, набухші органи повертаються до своїх розмірів. 

– У деяких жінок вони стають дуже чутливими: навіть торкатися до них стає неприємно, – відкриває таємниці Оксана. – Настає рефрактерний період: відновлення тіла.

Це ще не все! Остання стадія – психологічна переробка. Ми осмислюємо що і як було, згадуємо та аналізуємо.

Та чи щоразу обов’язково кінчити обом?

– Жінка отримує насолоду від самого сексу. Оргазм – це дуже приємно, але не обов’язково. У нормі, щоб лише 30% статевих актів для жінки завершувались її кінчанням. 

Куні та секс-іграшки

Не кожна пані може зловити свій оргазм у будь-якій позі. Іноді відстань між клітором та вагіною велика, тоді потрібно додатково стимулювати клітор:

– Ми маємо досліджувати себе. Потім казати партнеру словами через рот, де у нас ерогенні зони та як їх пестити. Якщо не вдається досягти оргазму з партнером, варто спробувати позу наїзниці. Кожна з нас унікальна. Але «середня температура по палаті» робить цю позу найбільш зручною для контролю жінкою проникнення, тертя та швидкості.

Оргазм-43531

Може, попросити партнера зробити куні?


– Кожна мріє про кунілінгус? Це міт. Одній подобається, іншій взагалі ні. Так само з іграшками. Вакуумні стимулятори підходять не всім, як і класичні вібратори.

Є і зворотня сторона: після захоплення іграшками може втратитись чутливість. Тому з партнером непросто:

– Я раджу у таких випадках відмовитись від іграшок десь на два тижні. З ними набагато простіше і швидше досягти оргазму: жодного «метелика» чи «кролика» жива людина не відтворить. Та оргазм під час сексу може бути набагато яскравішим і сильнішим.

Чи існує мультиоргазм та сквірт?

– Люди добрі, порно – це кіно, – зі сміхом говорить сексологиня. – Ми дивимось і думаємо: що зі мною не так? Все з вами так. Мультиоргазм буває у дуже маленького відсотка жінок.

Іноді вони не в захваті від такої здібності: тіло хоче відновлення після попереднього оргазму, а тут уже піднімається наступний. Це виснажує.

Оргазми бувають дуже різні:

– Жінка може відчувати оргазм всім тілом. Може просто зняти напругу і майже нічого не відчути, крім скидання напруги. Такий собі оргазм без феєрії. Залежить це від емоційного стану та гормонального фону.

Пряма залежність є від менструального циклу – під час овуляції, як правило, найінтенсивніші. Ми кінчаємо під час сексу, наодинці з собою, випадково просто від доторку.

До речі, деякі дівчата вперше отримують оргазми на уроках фізкультури під час вправ на канаті. Потерлися і готово. Ми можемо це робити навіть уві сні! 

То як зрозуміти, що ти кінчила?

  • Відчула дуже сильне задоволення
  • У тебе мимовільні скорочення м’язів тазового дна
  • Була сильно збуджена, а потім напруга різко спала
  • Прискорене серцебиття та дихання приходять у норму
  • Було спекотно. Тепер температура тіла стає звичайною

Кожен оргазм важливий. Він покращує самопочуття, знімає спазми. Ми відчуваємо радість та прилив сил. Якщо у тебе не виходить його отримати – Оксана радить звернутися до гінеколога.

Все ок? Тоді до сексолога. Лише 1% жінок на планеті не здатний кінчити. Вивчай себе: ключик до оргазму обов’язково знайдеться.

Більше про секс:

Ольга Бродська

Ольга Бродська

журналістка

читати наступне