--44992

13 Травня, 2024

під ковдрою

«Шукаю без прицепа»: що не так з дейтинговими застосунками та чи реально там знайти своє кохання

Господи, знову побачення. Як же я втомилась!

Дейтингові застосунки кардинально змінили те, як ми починаємо стосунки

Тепер ми спочатку дивимось аватарку, читаємо інфу в профілі та свайпаємо. Рух пальця вліво чи вправо вирішує: бути знайомству чи ні.

Далі кава, перший контакт в офлайні. Що потім?

Мурашки шкірою від єдності душ чи жирний свайп вліво. Шукаємо перше. Знаходимо найчастіше друге. Користуємося терміном dating fatigue – це втома від побачень. Робимо вдих. І пробуємо ще раз.

У цьому матеріалі «Вечір» з головою занурився у питання початку стосунків завдяки Тіндеру та його аналогам. Разом розберемося, як шукати, знаходити й починати стосунки.

Нам допоможуть психологиня Олександра Воробей та експертка з тіндер знайомств Аліса.

Досвід психотерапії в описі анкет – «новий чорний»

Психологиня Олександра Воробей радить почати з налаштування внутрішнього компаса:

– Якщо ви довго шукаєте щось, варто звіритись з мапою і переконатись: чи та це дорога, яка вам потрібна? Можливо, варто зізнатись собі: мені потрібен друг разом ходити в кіно чи в ресторан. А серйозні стосунки – ні. Якщо ви шукаєте секс – так і пишіть.

Психологиня, тренерка з побудови стосунків Олександра Воробей

Психологиня, тренерка з побудови стосунків Олександра Воробей

Проте навіть коли людина чітко вказує у профілі «шукаю серйозні стосунки» і дійсно їх прагне, на ділі може бути так:

– До неї хтось наближається і каже: «Привіт, я теж хочу серйозних стосунків!» Реакція така: «А, нє, шо? Я тікаю». Це тривожно-уникаючий тип прив’язаності, коли людина наче й хоче стосунків, але дуже боїться.

Тіндер-45039

Подобається бачити в анкетах «маю досвід психотерапії». Для мене це «новий чорний»

«Майстри спорту» з тіндеролазіння

Раніше стосунки й надалі шлюби були потрібні з погляду соціально-економічної вигоди. Зараз же ми можемо самі себе забезпечити:

Більше не потрібно одружуватись, щоб було що їсти й де жити. Батьки сказали: ви одружуєтесь. І ви робите це. Нині інші цілі: емоційна близькість, спільна мета, розвиток. В цьому плані стало важче знайти партнера. Дейтингові додатки – відповідь на цей запит. Ілюзорна нескінченність вибору може заважати йти до цілі. Дорогою думаємо: можна я все спробую?

Картинка: хлопець та дівчина з телефонами в руках

Деякі користувачі стають певною мірою залежними від застосунків дейтингу. Тіндер чи його аналог стає спортмайданчиком, користувач – спортсменом. Чим більше побачень – тим краще:

Тіндер-45049

Людина може ходити на купу побачень заради відчуття власної цінності.

Дівчина отримує компліменти, квіти чи подарунки. Чоловік відчуває себе сильним, мужнім. Так вони втамовують емоційний голод. Серйозні стосунки їм не потрібні, бо в них потрібно вкладатися. Вони ж хочуть тільки брати: отримувати швидкий дофамін. 

Pure, а не Тіндер

Ми менше знайомимось на вулиці чи деінде наживо. Та це швидше плюс, ніж мінус:

– Онлайн вибір більший. І шансів зметчитись через спільні вподобання, інтереси чи хобі. З якою людиною я хочу будувати стосунки, хто вона? Бізнесмен, мандрівник чи ще хтось, з ким ми схожі? Мені в цьому плані дуже подобається Pure – додаток для пошуку сексуальних партнерів. Там чітко пишеш, чого саме ти хочеш. Можливо, ця чесність допомагає користувачам не тільки знаходити секс, а й будувати стосунки. Серед моїх знайомих більше тих, хто знайшов їх саме через Pure, а не Тіндер.

картинка пара в кінотеатрі

Знайомство на Pure привело до початку стосунків і самої Саші:

– Я мала важкий день. Була роздратована. Пишу хлопцю: можу хіба піти в бар з тобою і випити: я без настрою і втомлена. Якщо тобі це підходить – ходімо. Ми пішли, і це було чудовим рішенням. Чесність із собою та з людьми, з якими ми вступаємо в комунікацію – це для мене найголовніше.

Картинка пара в барі

Ведмідь з баяном, клоун та єдиноріг

Експертка з тіндеру Аліса на цьому сайті вже сім років:

– У 21 році написала у фб перший досвід у рубриці «Шмарклі Тіндеру». Раз на тиждень я її вела. Я викладала ржачні діалоги, і моя аудиторія щосуботи могла посміятися. З часом рубрика почала подобатись все більше, але в якийсь момент фб мене заблокував. Тож я завела канал. Там розбір анкет, поради з заповнення профілю і смішне, звісно.

Експертка з тіндер знайомств та ідеологиня телеграм-каналу «Прожарка Тіндеру» Аліса

Експертка з тіндер знайомств та ідеологиня телеграм-каналу «Прожарка Тіндеру» Аліса

За час у цьому додатку чого Аліса тільки не бачила:
– На аватарці ведмідь з баяном. Треш. Якийсь клоун: на обличчі навішані яскраві кульки. Ще бачила у дівчини замість її фото – картинка з єдинорогом. Хто таким напише? Такі ж приколісти. Підуть на побачення клоун і ведмідь з баяном. Так, є хлопці з аватарками Тома Круза чи Леонардо ді Капріо.

Том Круз та Анжеліна Джолі в смартфоні

Причина така: вони одружені й шукають коханок. Про це пишуть одразу і причина «хованок» стає зрозуміла. 

«Привіт, як справи?»

Також часто користувачі Тіндера не вміють… Спілкуватися:

– Оце «привіт, як справи?» постійно. Якщо у мене 20 діалогів відкрито, 15 з них – це «привіт, як справи?» Кожен з них скаже: я не вмію комунікувати онлайн. От якщо ми зустрінемось на каву… Окей. Березень місяць, 22 рік. Я відкрила у своєму районі волонтерський центр. Навпроти нього кав’ярня. І я призначала зустрічі там: протестувати цю історію.

Тіндер-45059

За 20 днів у мене було 32 побачення

Ні з ким би я далі не продовжила. Але за ці 20 днів я докупила 2 вази, бо багато дарували квітів. 

Картинка з діалогом пари: розмова не йде

Що каже людина, яка просилась в офлайн замість «привіт, як справи?»:

Сідає й каже: «Ну шо, розказуй». Посидів, подивився на мене. Каже: «Ну, я поїхав. Нема про що говорити». Ми 15 років живемо в онлайні, як ти не можеш зв’язати два-три речення, то яка кава?

Знайти стосунки на Тіндері складно навіть для Аліси:
– Тіндер – це соцмережа. Така як інші, хіба дописи писати не можеш. Там люди спілкуються, знаходять друзів і навіть співробітників. На каналі скоро буде підбірка про пошук колег. Так і пишуть в описі: «Шукаю юриста чи секретаря». Найадекватніші знайомства були взагалі не в цій соцмережі. Ще коли писала на фейсбуці про Тіндер, прийшов у коменти класний чувак: «Раз таке твориться в Тіндері, давай кави вип’ємо». Прозустрічались два роки.

Поради від Аліси:

 • Перше побачення тільки вдень і в людному місці. Ти не знаєш цю людину і як у вас складеться. Вечір не підходить, щоб ти не спішила під комендантську чи не лишалась на ніч невідомо де. Йти гуляти в ліс з незнайомцем теж така собі ідея. Думаю, пояснювати далі не треба.
 • Зустрічайся на «своїй» території. Нащо витрачати час на дорогу, якщо тобі може не сподобатись і ти одразу поїдеш назад? 
 • «Ні» пропозиціям зустрітись в іншому місті чи країні. Розумію, романтично. Якщо ти й так планувала поїхати до Львова і там заодно з ним побачення – ок. Спеціально їдеш – потім лишаєшся одна в чужому місті. Моя знайома так поїхала на Кіпр – запросив її чоловік, оплатив дорогу. Не зрослось. Взагалі такі історії рідко мають гарне продовження.

Червоні прапорці Тіндера від Аліси:

Червоний прапорець
 • Неякісні або чужі фото
 • Вульгарні світлини
 • Безграмотність чи мат
 • Опис, що починається з «болєй»: «шукаю жінки без «прицепа», «ви принцеси, а я простий мужчина».
 • «Привіт, як справи»

Зелені прапорці Тіндера від Аліси:

Зелений прапорець
 • Відверто написана мета перебування в соцмережі
 • Вказані вподобання та хобі
 • Зроблений опис – може бути небагато, але чітко
 • Власні фото хорошої якості
 • Вміння комунікувати

Pure, Тіндер чи месенджер фб: нема різниці, де ти знайдеш того, хто тобі потрібен. Головне бути відкритим та продовжувати пошуки.

Ти знав, що Меган Маркл та принц Гаррі познайомились в інсті? Переписувались кілька тижнів, зустрілись, і тепер одна з найвідоміших пар світу.

Мерайа Кері, Кара Делевінь, Шерон Стоун, Елайджа Вуд, Кетті Пері, Орландо Блум і навіть Емінем у різні періоди своїх життів мали акаунти у Тіндері. 

Тож ніколи не знаєш, кого зустрінеш в мережі. Може, того чи ту саму?..

Більше про стосунки:

Ольга Бродська

Ольга Бродська

журналістка

читати наступне